Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Mistrzostwa Kwidzyna w klasycznym bno 2012.04.14

W sobotnie przedpołudnie, 14 kwietnia, Kwidzyn gościł najlepszych w regionie zawodników uprawiających biegi na orientację. Na II Otwarte mistrzostwa Kwidzyna w klasycznym biegu na orientację, rozgrywane równocześnie jako Mistrzostwa Województwa Pomorskiego i I Runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw w biegach na orientację przyjechało 276 zawodników z 23 klubów i 6 województw.

Zawody, przy wspaniałej pogodzie, rozegrano w lasach pomiędzy Miłosną a Bądkami, z centrum organizacyjnym zawodów na torze motocrossowym. Zawodnicy mieli do pokonania trasy o długości od 2,1 km w kategoriach do 10 lat do 8,6 km w kategorii seniorów.

 

Zawody rozgrywane są w kategoriach najmłodszych co dwa roczniki od M10 w kategorii męskiej i K10 w kategorii kobiecej do K 50+ i M65+. Dodatkowo zbudowana była trasa rodzinna i open , które pokonywane były na zasadach rekreacyjnych. Długości tras mierzone są w tzw. linii napowietrznej, czyli łącząc poszczególne punkty kontrolne linią prostą na mapie. Oczywiście w terenie zazwyczaj nie biega się po linii prostej tak więc każdy zawodnik biega nie co większe dystanse. Do tego doliczyć trzeba jeszcze błędy orientacyjne na trasie, tak wiec jest co robić w lesie.

 

Organizatorem zawodów był najmłodszy klub sportowy w mieście – Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie – specjalizujący się właśnie w biegach na orientację. Dzięki bardzo wysoko pod względem organizacyjnym ocenionych zawodach zeszłorocznych, i w tym roku na starcie stanęli zawodnicy, którzy w swoich kategoriach wiekowych są wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski w bno. Trasy wytyczone wokół toru motocrossowego należały do bardzo wymagających, zarówno ze względu na rzeźbę terenu i duże przewyższenia ale również ze względu na dość gęste poszycie leśne znacznie utrudniające normalną przebieżność.

 

W zawodach wystartowało również 29 zawodników UMKS Kwidzyn ze Szkól Podstawowych nr 4 i nr 6 oraz Zespołu Szkół Technicznych. Szczegółowe wyniki zawodów znajdziecie Państwo na stronie www.mistrzostwakwidzyna.pl. W najbliższych dniach znaleźć tam będzie można również mnóstwo zdjęć z zawodów oraz ciekawy film nakręcony specjalną kamerą podczas biegu, przez jednego z najlepszych zawodników w kraju – Macieja Hewelta z UKS Azymut 45 Gdynia. Dzięki temu będzie można zaobserwować jak kwidzyńskie trasy pokonuje reprezentant kraju w biegach na orientację.

 

Najbliższe zawody na orientację organizowane w Kwidzynie będą miały charakter rekreacyjny. W sobotę 12 maja wokół strzelnicy sportowej przy ul. Strumykowej odbędzie się impreza w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska biega z mapą”. W zawodach nie będzie klasyfikacji sportowych ale wszyscy uczestnicy poruszać się będą na trzech trasach o różnym stopniu trudności i różnych dystansach. Cała impreza zakończy się wspólnym ogniskiem i losowaniem wśród wszystkich uczestników bardzo ciekawych nagród niespodzianek. Organizatorzy szczególnie spodziewają się licznego uczestnictwa dzieci z kwidzyńskich szkół i gimnazjów oraz całych rodzin chcących wybrać się na wspaniały spacer z mapą po lesie.

Szczegółowe informacje na temat akcji „Cała Polska biega z mapą” w Kwidzynie pojawią się jeszcze w kwietniu.

f t g m