Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

I Runda Klubowych Mistrzostw Polski 2024

To był wyjątkowy weekend dla zawodników UMKS Kwidzyn. 0d 19 do 21 kwietnia w Jeleniej Górze i Borowicach koło Karpacza rozegrana została I runda Klubowych Mistrzostw Polski 2024 w biegu na orientację.

Doskonale spisali się w niej nasi zawodnicy, którzy w sumie wywalczyli 15 medali, kilkanaście 4, 5 i 6 miejsc i ponad 500 punktów klubu do klasyfikacji generalnej KMP. W zawodach bierze udział prawie 800 zawodników z prawie 50 klubów w Polsce. Do klasyfikacji klubowej w każdym biegu liczy się 35 najwyżej punktujących zawodników klubu w każdym biegu i dzięki pomocy Miasta Kwidzyn, Powiatu Kwidzyńskiego i WZPOW Kwidzyn, UMKS ma możliwość wziąć udział w KMP w pełnej obsadzie. Bardzo dziękujemy.

Pierwszym etapem I rundy KMP był sprint w Jeleniej Górze - Cieplicach. Doskonale pobiegli Wiktor Müller w kategorii M20 i Zbigniew Mądrzyński w M65, którzy zdobyli złote medale. Srebrne medale wywalczyli Katarzyna Szafarewicz w K14 i Paweł Pękal w M14, a brązowe Kornel Koniszuk w M10, Tomasz Mokrosz w M12 i Klaudia Marciniak w K14.

Drugiego dnia, w ekstremalnych warunkach – temperaturze około 0 °C, intensywnie padającym deszczu i śniegu z deszczem oraz w skalistym, karkonoskim terenie na dystansie klasycznym  najlepiej z naszych spisał się Wiktor Müller, który zdobył swój drugi złoty medal KMP w ten weekend w kategorii młodzieżowców M20. Srebrny medal w kategorii M12 wywalczył Tomasz Mokrosz w kat. M12, a srebrne Jakub Jędras w M14 i Zbigniew Mądrzyński w M65.

Ostatniego dnia, w niedzielę zawodnicy rywalizowali w biegu sztafetowym. Tym razem po kolejny rok z rzędu UMKS Kwidzyn udowodnił, że w kategoriach 12-stek i 14-stek należy do najlepszych w Polsce. Najlepszą 3-osobową sztafetą w Polsce w kategorii K14 zdobywając złoty medal okazała się sztafeta UMKS Kwidzyn w składzie Klaudia Marciniak, Amelia Kawecka i Katarzyna Szafarewicz. Srebro wywalczył dziewczyny w K12 – Paula Wejtko, Michalina Blokowska i Maria Gimińska. Dwa brązowe medale z kolei padły łupem zawodników w kategorii M12 – Leon Żakowski, Alicja Marciniak i Tomasz Mokrosz oraz w M14 – Wojciech Droń, Jakub Jędras i Paweł Pękal.

15 medali indywidualnych i wiele innych wysoko punktowanych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zaprocentowało  fantastycznym wynikiem w klasyfikacji drużynowej I rundy KMP, którego mało kto się chyba spodziewał. Kwidzyńscy zawodnicy zdobywając łącznie w biegu sprinterskim, na dystansie klasycznym i w sztafetach 3-osobowych wywalczyli dla klubu aż 507,5 punktu, co pierwszy raz klasyfikuje nas na 4 miejscu wśród najlepszych klubów w Polsce.  Po pierwszej rundzie z ogromną przewagą prowadzi WKS Śląsk Wrocław zdobywając 914,5 pkt. Niesamowite jest jednak to, co dzieje się na kolejnych miejscach medalowych. Bowiem na 2 miejscu plasuje się WKS Wawel Kraków z 514,0 pkt, a na trzecim UNTS Warszawa z 512,5 pkt. Różnica więc pomiędzy drugim Wawelem Kraków a czwarty UMKS Kwidzyn wynosi wiec zaledwie 6,5 punkta.  Piąty w tej klasyfikacji UKS Orientuś Łódź z 465 pkt. traci już do wspomnianej trójki około 40 punktów.

Nasz sukces jest tym większy, że od 2014 roku, w różnej konfiguracji, pierwsze 4 miejsca klasyfikacji generalnej zajmowały naprzemiennie WKS Śląsk Wrocław, WKS Wawel Kraków, UNTS Warszawa i UKS Orientuś Łódź.  Tak więc UMKS Kwidzyn, jako pierwszy od 10 lat naruszył tą „żelazną” czwórkę i ma duże szanse na wywalczenie pierwszego w swojej historii medalu klasyfikacji drużynowej Klubowych Mistrzostw Polski. Teraz wszystko zależeć będzie od jesiennej, II rundy KMP jaka zostanie rozegrana w dniach 20-22 września w Żelazku i Ogrodzieńcu na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Tam zawodnicy do pokonania będą mieli sprint nocny, bieg na dystansie średnim i sztafetę klubową 7-osobową. Już dziś zachęcamy wszystkich do trzymania kciuków za naszych zawodników.

Pełną klasyfikację i punktację klubową oraz indywidualne  zdobycze punktowe możecie zobaczyć tutaj.