6 medali UMKS Kwidzyn w Mistrzostwach Warmii i Mazur

Po raz kolejny w tym sezonie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi zawodnicy Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego (UMKS) z Kwidzyna. W rozegranych w ostatnią sobotę Mistrzostwach Warmii i Mazur, zaliczanych również jako III runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw, kwidzynianie wywalczyli kolejne 6 medali.

W swoich kategoriach wiekowych zwycięstwa odniosły Iga Müller (w kat. K10) i Natalia Deyna (w kat. K12). Srebrne medale wywalczyli Natalia Szuba (K12), Wiktor Müller (M10) i Dariusz Koliński (M12), a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Król (K10) i Mariusz Torchała (M20).

- Na szczególne uznanie zasługują, po za medalami, wyniki Natalii Deyny, Natalii Szuby i Darka Kolińskiego, którzy w najsilniej obsadzonych w zawodach kategoriach, nie dość że zajęli miejsca na podium, to resztę konkurencji zostawili bardzo daleko z tyłu. To doskonały prognostyk przed zaplanowanym na przełom maja i czerwca Pucharem Najmłodszych, nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski Dzieci. Mam nadzieję, że uda się tam wywalczyć choćby jeden, pierwszy w krótkiej historii klubu, medal mistrzowski.

Po za pozycjami medalowymi zawodniczki UMKS Kwidzyn wywalczyły jeszcze kilka pozycji tuż za podium. W najsilniejszej wśród naszych zawodników kategorii K12, 4 miejsce wywalczyła Martyna Warczak, piąta była Zuzanna Arszyńska a siódma Natalia Pudlis.

- Założyliśmy wywalczenie w 2013r co najmniej 15 medali mistrzostw Pomorza, Pomorza i Kujaw oraz Warmii oraz Mazur. Rzeczywistość jest jednak dla nas dużo radośniejsza. Mamy kwiecień, jesteśmy zaledwie po trzech zawodach a nasi zawodnicy wywalczyli już 11 medali. To naprawdę cieszy. Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować przedsiębiorstwom PGNiG w Gdańsku i ASMET w Czersku, bez pomocy finansowej których nie bylibyśmy w stanie zapewnić choćby podstawowej działalności klubu.

Biegi na orientację stają się coraz popularniejszą dyscypliną sportu dla młodzieży szkolnej z Kwidzyna. Praktycznie każdy kwidzynianin codziennie i o każdej porze mija na ulicach miasta biegających ludzi w różnym wieku. Na pewno największy wpływ na to ma organizowany we wspaniały sposób i fantastycznym rozmachem „Bieg Papiernika”.

- Zazdroszczę niesamowicie International Paper możliwości i umiejętności organizacyjnych. Osobiście uważam Bieg Papiernika za coroczne święto sportu w Kwidzynie. Organizatorzy wykonują wyśmienitą pracę dla promocji biegania jak również biegów na orientację. Mamy bowiem nadzieję, że część biegających postanowi również uatrakcyjnić swoją pasję sportową o bieganie z mapą po lesie. Niedługo będzie zresztą ku temu doskonała okazja, ponieważ Kwidzyn razem między innymi z Warszawą, Łodzią, Poznaniem, Gdynią , Krakowem , Wrocławiem i kilkunastoma innymi miastami, będzie współorganizatorem ogólnopolskiej imprezy „Cała Polska biega z mapą”. Będzie impreza typowo popularyzatorska, bez klasyfikacji sportowych. Przygotujemy trzy trasy o różnym stopniu trudności. Będzie trasa wstążeczkowana dla początkujących oraz trasa o średniej i większej trudności technicznej. Jednym słowem dla każdego coś miłego. Impreza zakończy się wspólnym ogniskiem i losowaniem nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników imprezy. Dla jednych może to być wspaniały, rodzinny spacer z rodziną po lesie a dla innych super trening przed Biegiem Papiernika.

Szczegóły akcji „Całą Polska biega z mapą” już za tydzień dostępne będą na www.umkskwidzyn.pl i www.biegajzmapa.pl

baner wyniki indywidualne