Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Grand Prix Pomorza 2013

Nasi młodzi zawodnicy UMKS Kwidzyn ani przez chwilę nie spoczywają na laurach i z każdych kolejnych zawodów przywożą przynajmniej kilka medali.

Dwa tygodnie temu Iga Müller i Wiktor Müller zajęli II miejsca w międzynarodowych zawodach Grand Prix Polonia 2013 a w ostatni weekend sierpnia po raz kolejny młodzi kwidzynianie zdominowali najmłodsze kategorie innych międzynarodowych zawodów - Grand Prix Pomorza 2013.

Zawody rozegrane zostały w dniach 23-25 sierpnia w okolicach Gniewina na Kaszubach. W stawce prawie 400 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy i Szwecji udział wzięło 9 zawodników reprezentujących Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy z Kwidzyna. Rewelacyjnie w zawodach spisali się najmłodsi nasi zawodnicy. Na najwyższym stopniu podium stanęła Iga Müller wygrywając kategorię K10N (SP 4) a Natalia Szuba (SP 6) w kategorii K12 i Wiktor Müller (SP 4) w kat. M10 wywalczyli doskonałe II miejsca.

Jeszcze półtorej roku temu o naszych zawodnikach nikt nie słyszał. Dziś w kategoriach K10, K12 i M10 liczą się z nami wszystkie najlepsze kluby w Polsce a nasi młodzi zawodnicy prawie nie schodzą z podium na wszystkich kolejnych zawodach.

Po za miejscami na podium w kategorii K12 Natalia Pudlis (SP 4) zajęła bardzo dobre 6 miejsce a Natalia Deyna (SP 6) ukończyła zawody na 11 miejscu. W kategoriach męskich natomiast Filip Filipczak (SP 6) zajął 10 miejsce w M12 a Mikołaj Jaśkiewicz (SP 6) 13 miejsce w M14. Wyniki mogły być jeszcze lepsze ponieważ po dwóch dniach rywalizacji w kategorii K12 Natalia Szuba zajmowała 1 miejsce, Natalia Deyna była trzecia a Natalia Pudlis szósta i przy odrobinie szczęścia całe podium mogło należeć do kwidzynianek.

Grand Prix Pomorza 2013 rozegrano w bardzo trudnym technicznie terenie. Podczas pierwszego i trzeciego dnia zawodów trasy prowadziły po wysokich wzgórzach morenowych a z kolei drugiego dnia było bardzo dużo terenów podmokłych. Tym cenniejsze wydają się więc wyniki uzyskane przez naszych zawodników.

Najbliższymi zawodami, w których zaplanowany jest start  UMKS będą w dniach 20-21 września w Sierakowicach Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w klasycznym bno.