Trening techniczny w Grudziądzu

Sezon 2013 już zakończyliśmy ale pojawiła się doskonała okazja do ciekawego treningu technicznego w ramach zawodów "VI Jesiennych Manewrów Ekotona" w marszach na orientację, w sobotę 16 listopada.

Zawody rozegrane zostane w pobliżu skarpy Wiślanej, w Zakurzewie koło Grudziądza. Szczegółowy regulamin zawodów znajdziesz tutaj. W związku z tym, że udział w imprezie naszych zawodników nie był planowany w kalendarzu startowym , koszt wyjazdu na zawody wynosi 15 zł (w tym opłata startowa). Wyjazd, tak jak na wszystkie ostatnie zawody, odbywać się będzie samochodami dorosłych członków klubu. Wyjazd nastąpi w sobotę 16.11.13r. o godz. 7.45 spod Szkoły Podstawowej nr 4 i godz. 7.55 spod hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6. Powrót około godz. 15.00

Marsze na orientację to turystyczno - rekreacyjna odmina zawodów na orientację. W kategoriach TD (szkoły podstawowe) startują w zespołach 2-3 osobowe, a w kategoriach TM (gimnazja), TJ (szkoły ponadpodstawowe do 18 lat) i TS (19 lat i starsii - decyduje rok urodzenia) - 2-osobowe. W zawodach wygrywa ten zespół, który na mecie będzie miał najmniej puntów karnych. W mniejszym stopniu liczy się czas pokonania trasy, bowiem organizatorzy wyznaczają dla każdej kategorii limit czasu, w którym niezależnie od czasu pokonywania trasy uczestnicy nie otrzymują punktów karnych. Punkty karne otrzymuje się za przekroczenie limitu czasu czy potwierdzenie niewłaściwego (stowarzyszonego) punktu kontrolnego. Inne są też mapy. Są one mniej dokladne , czesto tylko fragmenty mapy, więc pokonanie trasy wymaga naprawdę dobrej orientacji. Dlatego też udział w tych zawodach może być dla nas naprawdę dobrą zabawą i jednocześnie doskonałym treningiem technicznym. Wszyscy chętni proszeni są o zgłoszenie chęci udziału telefonicznie do Tomasza Mullera  pod numerem 500 175 747 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do godz 20.00 w środę 13 listopada.

Wszyscy wyjeżdżający powinni posiadać ciepły ubiór do startu oraz odzież i obuwie na zmianę po zawodach. W razie potrzeby szerszej informacji prosimy o kontakt pod podany wyżej numer telefonu. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.