Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Pierwsze medale Mistrzowskie w historii klubu - Puchar Najłodszych 2014

medalisci puchar najmlodszych 2014

Z 4 medalami wrócili nasi młodzi zawodnicy z rozegranego w długi, czerwcowy weekend w Łodzi Pucharu Najmłodszych. Zawody te są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski Dzieci i Młodzików w kategoriach wiekowych do 14 lat.

W piątek 20 czerwca odbyły się zawody Mistrzowskie w sprinterskim bno, a ich trasy wytyczono na terenie łódzkiego zoo. Na bardzo wymagającej trasie doskonale zaprezentowała się Iga Müller (kat. K10 – SP4), która wywalczyła 2 miejsce i srebrny medal. Jest to równocześnie pierwszy w 3-letniej historii UMKS medal Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Bardzo dobrze w zawodach tych zaprezentowała się również Natalia Deyna (kat. K13 – SP6), która wywalczyła punktowane 6 miejsce.

Równie dobrze wypadli zawodnicy UMKS spisali się drugiego dnia zawodów, kiedy na terenie największego w Europie lasu miejskiego (Las Łagiewnicki w Łodzi), rywalizowali na dystansach klasycznych. Brązowy medal w kategorii M12 zdobył Szymon Górski (SP Gardeja), a na 6 miejscach zawody ukończyli Iga Müller (kat. K10) i Mateusz Soliwoda (M10 – SP 4).

Najlepszym okazał się jednak ostatni dzień Pucharu Najmłodszych, kiedy wokół łódzkiego lunaparku rywalizowano w biegach sztafetowych. Nasi zawodnicy startowali zarówno w sztafetach reprezentujących UMKS Kwidzyn jak i reprezentacjach Województwa Pomorskiego. Doskonale zaprezentowali się Paulina Justa (SP Gardeja) i Iga Müller (SP4) z UMKS Kwidzyn, startujące w sztafecie K10 z Anną Nowak, zawodniczką UKS Azymut 45 Gdynia oraz Mateusz Soliwoda i Wiktor Müller (obaj SP4) w zespole z Michałem Bieleckim z UKS Siódemka Rumia, w kategorii M10. Obie sztafety reprezentujące Województwo Pomorskie wywalczyły srebrne medale zajmując doskonałe 2 miejsca. Najlepsza klubowa sztafeta UMKS Kwidzyn w składzie: Filip Filipczak, Kirill Serhrzanov, Szymon Górski startując w kategorii M12 ukończyła zawody na wysokim 7 miejscu.

2 lata temu dopiero zaczynaliśmy treningi z młodzieżą a biegi na orientację raczkowały w Kwidzynie. W zeszłym roku pierwszy raz reprezentowani byliśmy na Pucharze Najmłodszych i daliśmy radę wywalczyć jedno 5 i 7 miejsce indywidualnie oraz 6 miejsce w sztafecie i 26 miejsce w klasyfikacji klubowej. W tym roku są to 2 medale indywidualne i 2 medale w sztafetach oraz 12 miejsce w klasyfikacji klubowej.