Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

17 medali UMKS w Pucharze Pomorza 2014

Od mocnego uderzenia jesienną część sezonu 2014 rozpoczęli biegacze na orientację kwidzyńskiego UMKS. W ostatni weekend rozegrane zostały dwie, bardzo ważne dla klasyfikacji generalnej, rundy Pucharu Pomorza 2014. W sobotę w okolicach Dzierzgonia rywalizowano na dystansach średnich a dzień później w Elblągu na etapach klasycznych. W sumie młodzi zawodnicy UMKS przywieźli z tych zwodów 17 medali .

W sobotniej rywalizacji w lasach koło Starego Miasta pod Dzierzgoniem, w I Mistrzostwach Powiatu Sztumskiego w bno, najlepiej spośród kwidzynian zaprezentował się Wiktor Müller (SP4) w kat. M10, który wywalczył złoty medal. Na drugim stopniu podium, zajmując 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zawody ukończyli Iga Müller (SP4) w kat. K10, Natalia Szuba (kat. K14 - Gim. Nr 3 ) i Mateusz Soliwoda (M10 – SP4). Brązowe medale i 3 miejsca zajęli Michalina Karwowska (K16 – Gim. Gardeja), Damian Prażanowski (M16 - Gim. Społeczne) i Wojciech Siedlecki (M18 - ZSP nr 1).

Jeszcze lepiej kwidzynianie spisali się w niedzielę podczas I Pucharu Elbląga w bno, biegając w bardzo trudnym, górzystym terenie Parku Leśnego „Bażantarnia”. Tym razem młodzi zawodnicy UMKS wywalczyli aż 10 medali, w tym 3 w najcenniejszym kolorze. Złote medale zawisły na szyjach Pauliny Justa (K10 – SP Gardeja), Mateusza Soliwody (M10) i Szymona Górskiego (M12 – SP Gardeja). Ze srebrnymi medalami z Elbląga wrócili Iga Müller (SP4), Natalia Szuba (kat. K14), Wiktor Müller (M10) i Damian Prażanowski (M16 – Gim. Społeczne) i Jakub Kazimierski (M18 – CKZiU), natomiast brązowy medal zdobyła Natalia Deyna (K14 – Gim. Społeczne) Dodatkowo brązowy medal w kategorii rodzinnej wywalczyła Domicela Serocka (SP6).

Start w tych zawodach był bardzo ważny dla aktualnego układu w klasyfikacji generalnej Pucharu Pomorza ponieważ zawodnicy UMKS mają szansę na zwycięstwo w kilku kategoriach wiekowych. Te zawody były dla wszystkich naszych młodych zawodników ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą tegorocznej jesieni - Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików , które w dniach 27-28 września rozegrane zostaną w Grudziądzu. Mając na uwadze worek medali zdobytych w Dzierzgoniu i Elblągu oraz doświadczenie zdobyte podczas międzynarodowych zawodów w okresie wakacyjnym, możemy być chyba optymistami.