Brąz UMKS w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików

W ostatni weekend września w lasach wokół Jeziora Rudnickiego w Grudziądzu Rozegrane zostały Mistrzostwa Makroregionu Pomorskiego Młodzików (kategorie wiekowe do 14 lat) w biegach na orientację. W sobotę rywalizowano na dystansach klasycznych (do południa) i sprinterskich (po południu). W niedzielę natomiast rozegrano biegi sztafetowe.

Bieg klasyczny był równocześnie przed ostatnią, tegoroczną rundą Mistrzostw Pomorza i Kujaw i przyniósł zawodnikom UMKS 5 pozycji medalowych.

Złote medale wywalczyło rodzeństwo Iga Müller w kategorii K10 i Wiktor Müller w M10 (oboje SP 4). Ze srebrem wrócili Szymon Górski w kat. M12 (SP Gardeja) i Tomasz Müller (M45), a brązowy medal wywalczył Mateusz Soliwoda (M10 – SP4). Na wyróżnienie zasługują również wyniki Bartosza Grochalskiego (M12 – SP 2), który zajął 4 miejsce, Natalii Pudlis (K12 – SP4) 5 miejsce oraz 6 miejsca Natalii Szyba (K14 – Gim. Nr 3) i Filipa Filipczaka (M12 - SP6).

W biegach sprinterskich rozgrywane były już tylko kategorie młodzików (zawodnicy do 14 lat). Duży sukces osiągnęła najmłodsza z kwidzyńskich zawodniczek, 9 letnia Iga Müller, która wywalczyła pierwszy w historii klubu, brązowy medal Mistrzostwa Makroregionu Młodzików.

Oprócz Igi z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Natalia Deyna (Gim. Społeczne), która wywalczyła 7 miejsce. Najlepszy nasz zawodnik w kategorii męskiej Szymon Górski był 10.

W niedzielnych biegach sztafetowych pierwsze drużyny UMKS Kwidzyn uplasowały się tuż za podium. Sztafeta damska w składzie Zuzanna Jaremko, Natalia Deyna i Natalia Szuba zajęła 4 miejsce, a sztafeta męska w składzie Damian Prażanowski, Filip Filipczak, Szymon Górski 5 miejsce.