Podsumowanie sezonu 2015

Dobiegł końca rok 2015 i czas najwyższy na posumowanie wyników jakie w tym roku wywalczyli młodzi zawodnicy UMKS.

Był to zaledwie 3 sezon startów naszych zawodników na zawodach regionalnych i ogólnopolskich, a już w wielu kategoriach nasi młodzi zawodnicy odgrywali pierwszoplanowe role. Najbardziej było to widoczne w kategoriach do 14 lat.

Po raz pierwszy w historii klubu nasi zawodnicy wywalczyli indywidualne medale pucharu Najmłodszych, czyli naważniejszych zwodów w kategoriach do 14 lat, nazywanyc równolegle nieoficjalmnymi Mistrzostwami Polski Dzieci. Srebrny medal zdobyli Wiktor Muller (kat. M12), Szymon Górski (M14) i startująca w sztafecie Województwa Pomorskiego w kat. K10 Iga Muller, a brązowy Natalia Szuba (K14).

Poza wynikami medalowymi 4 miejsca wywalczyły jeszcze Iga Muller (K10 ) i sztafeta dziewcząt w kat. K14 w składzie Natalia Pudlis, Natalia Deyna, Natalia Szuba. W sumie reprezentacja UMKS wywalczyła wysokie 6 miejsce w klasyfikacji klubowej Pucharu Najłodszych, czy zaskoczyła większość startujaących reprezentacji. Dla przypomnienia, pierwsi zawodnicy UMKS wzięli udział w Pucharze Najłodszych w 2013 roku i zobywając 29 punktów zajęli klubowo 19 miejsce. W 2014 roku młodzi kwidzyniacy zdobyli 74,5 punktów, co dało im klubowo 12 miejsce. Do 6 miejsca klubowo w 2015 roku UMKS wywalczył już 107 punktów i byli najwyżej sklasyfikowanym klubem z województwa pomorskiego.

Z pewnością nie były to wyniki przypadkowe ponieważ wszyscy Ci zawodnicy znaleźli się w pierwszej dzisiątce Rankingu Ogólnoposkiego Polskiego Związku Orientacji Sportowej za 2015 rok zajmując odpowiednio: Iga Muller - 2 mijsce (K10), Natalia Szuba - 5 miejsce (K14), Natalia Deyna 6 miejsce (K14) Wiktor Muller - 8 miejsce (M12) i Szymon Górski - 10 miejsce (M14).

Dzięki wynikom uzyskanym w 2015 roku młodzi zawodnicy UMKS zdobyli 59 punktów do klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski, co dało im wysokie 19 miejsce i dzięku temu awans do II Ligi Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Warto jednak dodać, że najwięcej punktów w klasyfikacji KMP zdobywa się olejno w kategoriach Elity (K i M21), K i M 20, K i M18 oraz K i M 16, w których UMKS nie zdobył ani jednego punktu ponieważ opiera sią wyłącznie na swoich wychowankach zaczynających przede wszystkim od najmłodszych kategorii.

W sumie zawodnicy UMKS wywalczli w 2015 roku 82 medale w zawodach regionalnych i ogólnopolskich, w tym 27 medali Mistrzostw Województwa Pomorskiego i 4 Pucharu Najmłodszych (nieoficjalnych Mistrzostw Polski Dzieci) i 2 indywidualne podczas Klubowych Mistrzostwach Polski.

Szczegółowe wyniki klubu oraz poszczególnych zawodników można przeanalizować poniżej.

Klubowe podsumowanie sezonu 2015

Zawodnicze podsumowanie sezonu 2015