Copyright 2020 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Doskonały weekend zawodników UMKS

Nie zwalniają tempa biegacze na orientację kwidzyńskiego UMKS, którzy startowali w zawodach Pucharu Pomorza i Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Osieku i Grudziądzu. W sumie w obydwu zawodach aż 25 razy kwidzynianie stawali na podium.

Najpierw 9 kwietnia najlepsi zawodnicy z północnej Polski zjechali się do Osieka by w zawodach Pucharu Pomorza 2015 w bno na dystansie średnim po raz pierwszy w historii biegać w tej części Borów Tucholskich. Tak jak tydzień wcześniej, doskonale w zawodach spisali się najmłodsi zawodnicy z Kwidzyna. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wiekowych okazali się Natalia Szuba (K16 – Gimn. 3), Wiktor Rygielski (M10N – Społ. SP) i Szymon Górski (M14 – Gimn. Gardeja). Na drugich miejscach zawody ukończyli Iga Müller (K12 – SP4), Katarzyna Templin (K16 – Gimn. Społeczne), Mikołaj Pękal (M10N – Społ. SP), Wiktor Müller (M12 – SP4), Jakub Kazimierski (M20 – CKZiU), a na trzecim Diana Wejtko (K10 – SP6), Natalia Pudlis (K14 – Gimn. 3), Tymon Netkowski (M10N – Społ. SP), Adam Zaremba (M10 – Społ. SP), Wojciech Siedlecki (M20 – ZSZ 1) i Tomasz Müller (M45/50)

Dzień później, na nieco dłuższych dystansach klasycznych, biegacze na orientację rywalizowali w Lesie Rudnickim w Grudziądzu podczas Mistrzostw Pomorza i Kujaw. I tym razem kwidzynianie odgrywali w zawodach pierwszoplanowe role zdobywając łącznie 11 medali, w tym 4 te najcenniejsze. Złote medale z Grudziądza przywieźli Hanna Perfikowska (K12 – Społ. SP), Natalia Szuba (K16), Adam Zaremba (M10) i Szymon Górski (M14). Srebra zawisły na szyi Diany Wejtko (K10), Igi Müller (K12 – SP4), Pawła Perfikowskiego (M10N – Społ. SP) i Mateusza Soliwody (M12 – SP4), a brązowe medale wywalczyli Alicja Kędzior (K12 – Społ. SP), Natalia Pudlis (K14) i Tymon Netkowski (M10N).

W sumie, w 2 pierwsze weekendy obecnego sezonu w biegach na orientację nasi zawodnicy wywalczyli aż 51 medali Pucharu Pomorza i Mistrzostw Pomorza i Kujaw, w tym 14 złotych.

Teraz przed zawodnikami UMKS będzie dużo poważniejszy sprawdzian, który pokaże czy nasi zawodnicy „rządzą” w północnej Polsce czy równie dobrze radzą sobie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Kwidzynianie, 15-osobową reprezentacją od 30 kwietnia do 2 maja wyjeżdżają bowiem na Puchar Świata w biegach na orientację do Wrocławia, gdzie startować będą w międzynarodowych zawodach O-Games, które są zawodami towarzyszącymi Pucharowi Świata. W tych trzydniowych zawodach, nasi reprezentanci będą biegać najpierw na dystansie klasycznym po południowym stoku góry Ślęża, później w biegu sprinterskim po jednym z wrocławskich parków, a zakończą rywalizację średnim dystansem w Obornikach Śląskich.

Mamy nadzieję, że na O-Games we Wrocławiu nasi zawodnicy potwierdzą swoją wysoką formę i zaprezentują się od strony sportowej równie dobrze jak od strony wizualnej, ponieważ od początku sezonu zawodnicy UMKS wyróżniają się na tle innych drużyn nowymi strojami startowymi i reprezentacyjnymi nawiązującymi do barw miasta.

f t g m