Copyright 2021 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

4 tytuły Mistrzów Województwa dla zawodników UMKS

Kolejny weekend startowy zaliczyli w ubiegłym tygodniu nasi zawodnicy. W sobotę 13 maja rywalizowali w Nowym Dworze Wejherowskim w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w średniodystansowym bno, a następnego dnia w niedzielę w Gdyni w Pucharze Pomorza na dystansie klasycznym.

W sobotę kolejny nasi zawodnicy potwierdzili, że znajdują się w ścisłej czołówce na Pomorzu przywożąc aż 14 medali. Mistrzostwo województwa na średnim dystansie wywalczyli: Diana Wejtko (K10 – SP6), Wiktor Droń (M10 – SP6), Bartosz Chmielowski (M12 – SP4) i Tomasz Müller (M45/50). Srebrne medale zawisły na szyi Hanny Perfikowskiej (K14 – Społeczna SP), Samuela Gutowskiego (M10 – Społeczna SP), Jana Dregera (M10N – Społeczna SP) i Marcelego Gajewskiego (M12 – Społeczna SP), a brązowe zdobyli: Alicja Kędzior (K12 – Społeczna SP), Grażyna Krzysztofiak (K55+), Igor Poteracki – Bednarczyk (M10 – Społeczna SP), Hubert Joniec (M10N – SP4) , Wiktor Müller (M14 – SP4) i Wojciech Serocki (M35/40).

Następnego dnia nasi zawodnicy dorzucili jeszcze 3 medale Pucharu Pomorza na nie co dłuższym dystansie klasycznym. W Gdyni bezkonkurencyjnymi okazali się Marceli Gajewski (M12) oraz Iga Müller (K14 – SP4), na co dzień biegająca nominalnie w młodszej kategorii K12. Do tego brązowy dorzucił jeszcze Bartosz Chmielowski (M12).

Medali i miejsc na podium mogłoby być w tym tygodniu prawdopodobnie trochę więcej ale część naszych najmłodszych zawodników maiła w ten weekend Komunie Św., a dodatkowo nasi najlepsi zwodnicy w kategoriach K/M 16 i 18 trenowali w tym czasie z Kadrą Narodową Juniorów w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Teraz przed naszymi zawodnikami stać będą 3 tygodnie jeszcze poważniejszych wyzwań, bowiem już w ten weekend rywalizować będą podczas Klubowych Mistrzostw Polski w Pabianicach, tydzień później w Kwidzynie i Sadlinkach odbędą się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w sprinterskim bno i Puchar Pomorza na średnim dystansie, a w pierwszy weekend czerwca rozegrane zostaną w Lublinie sprinterskie Mistrzostwach Polski.

f t g m