7 medali i tytuł Mistrzowski Igi. Puchar Najłodszych 2017

Wspaniale wiosenną część sezonu zakończyli młodzi biegacze na orientację UMKS Kwidzyn. Z rozegranych w długi weekend w Warszawie zawodów Pucharu Najmłodszych, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski dzieci do lat 14-stu, kwidzyńska młodzież przywiozła aż 7 medali.

Zawodnicy najpierw w piątek 16 czerwca rywalizowali na dystansach sprinterskich, dzień później w klasycznym biegu na orientację, a na koniec, w niedzielę w biegu sztafetowym.

W piątkowe popołudnie na terenie Ursynowa fantastycznie spisała się startująca w kategorii K12 Iga Müller (SP 4), zdobywając tytuł mistrzowski i potwierdzając w ten sposób, że nieprzypadkowo jest też liderką Rankingu Ogólnopolskiego. Doskonale spisali się również Hanna Perfikowska (K13 – Społeczna SP) i Wiktor Müller (M13 - SP 4), kończąc zawody z brązowym medalem na najniższym stopniu podium. Do tego tuż za podium, na 4 miejscu zawody ukończyli Kinga Kostek (K10N – SP 4) i Mateusz Soliwoda (M13 – SP 4), a na 6 Alicja Kędzior (K12 – Społeczna SP). Trzy medale pierwszego dnia zawodów na pewno pozytywnie i bojowo nastawiły całą naszą reprezentację. Takie otwarcie Pucharu Najmłodszych zawodnikom UMKS jeszcze się nie zdarzyło, a przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze lepiej.

W sobotę wokół hipodromu w Wesołej zawodnicy biegali na dystansach klasycznych. Tym razem „skończyło się tylko” na dwóch medalach i trzech miejscach w pierwszej „szóstce”. Kolejny raz rewelacyjnie spisały się Iga Müller (K12) i Hanna Perfikowska (K13), które wywalczyły srebrne medale zajmując 2 miejsca. Tuż za podium na 4 miejscu znaleźli się Jan Dreger (M10N – Społeczna SP) i Wiktor Müller (M13), a na 6 miejscu finiszował Radosław Jankiewicz (M10N – SP 4).

Ostatniego dnia zawodów, w niedzielę 18 czerwca, rozegrane zostały biegi sztafetowe. Tym razem ponownie nasze dziewczyny potwierdziły, że należą do ścisłej czołówki krajowej i biegnąc w składzie Hanna Perfikowska, Alicja Kędzior (Społeczna SP) i Iga Müller zajęły 3 miejsce i zdobyły brązowe medale w kategorii K14. Sukces jest tym większy, że Alicja i Iga to zawodniczki biegające jeszcze w kategorii K12, a rywalizowały z koleżankami o 2 lata starszymi. Śladem swoich starszych koleżanek poszli też Adam Zaremba, Paweł Perfikowski (obaj Społeczna SP) i Wiktor Droń (SP 6), którzy w kategorii M10 wywalczyli również brązowe medale mistrzowskie.

W sumie w stawce ponad 450 zawodników z całej Polski biegacze na orientację UMKS Kwidzyn wywalczyli 7 medali - 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe. Warto też zauważyć, że zarówno Iga Müller jak i Hanna Perfikowska znalazły się w niezwykle elitarnej grupie zawodników, którzy podczas tych mistrzowskich zawodów wywalczyły po trzy medale w trzech rozegranych biegach. To pokazuje, że medale naszych zawodników nie były dziełem przypadku, a wynikiem ich rzeczywistej siły. W klasyfikacji drużynowej UMKS wywalczył 131 punktów, co dało mu wysokie 7 miejsce, tracąc do 4 drużyny zaledwie 9 punktów.

Puchar Najmłodszych uznawany jest za nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci i są to najważniejsze zawody w roku dla zawodników do 14 lat.