Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Baltic Cup 2017 - 2 miejsca na podium dla UMKS

Tegoroczne wakacje na pewno nie są czasem bezgranicznego wypoczynku dla zawodników UMKS Kwidzyn biegających na orientację. W ostatni weekend tegorocznej przerwy w zajęciach szkolnych wzięli oni udział już w 4 międzynarodowych zawodach w bno. Tym razem rywalizacja przeniosła się na Pomorze gdzie w okolicach Wejherowa rozegrany został 22 Orienteering Baltic Cup .

W gronie ponad 600 zawodników z kilkunastu krajów rywalizowało 31 zawodników UMKS Kwidzyn, którzy klasyfikacji generalnej wywalczyli 2 miejsca na podium i 7 miejsc w pierwszej szóstce. Teren 3-dniowych zawodów zlokalizowany został w bardzo podmokłym i trudnym technicznie terenie Puszczy Darżlubskiej, dodatkowo utrudnionym przez ostatnie deszcze. W tych warunkach najlepiej spisali się uczniowie SP4 Iga Müller w kategorii K12 i Radosław Jankiewicz w kat. M10N, którzy w swoich kategoriach zajęli 3 miejsca. Tuż za podium, wysokie 4 miejsce, wywalczył Adam Zaremba (Społeczna SP – M10). Spośród pozostałych zawodników UMKS pierwszych „szóstkach” swoich kategorii tegorocznego Baltic Cup znaleźli się jeszcze na 5 miejscach: Kinga Kostek (SP4 – K10N), Marek Kisłowski (SP Rakowiec – M10N), Mikołaj Pękal (SP6 – M10) i Wiktor Müller (SP4 – M14), a na 6-tych: Alicja Kędzior (Społeczna SP – K12) i Zbigniew Mądrzyński (M60).

Mimo wakacji zawodnicy UMKS nie będą mieli jednak czasu na odpoczynek ponieważ już w ten weekend biegać będą w kolejnych zawodach międzynarodowych Grand Prix Pomorza 2017, których centrum zorganizowane zostało w Bieszkowicach koło Gdańska.