Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Pierwsze złoto UMKS w MMM-kach

Wspaniałym sukcesem zakończyły się rozgrywane w weekend na przełomie września i paźdzernika w Kwidzynie i Sadlinkach Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach na orientację.

25- osobowa reprezentacja UMKS Kwidzyn okazała się być najliczniejszą i najlepiej punktującą drużyną mistrzostw, zdobywając jednocześnie w trzech biegach 3 medale, po jednym z każdego koloru. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najważniejsze zawody regionalne dla zawodników do 14 lat, makroregionu składającego się z województw: pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, kujawsko – pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 30 września rano zawodnicy rywalizowali w Sadlinkach w biegu sztafetowym, a w godzinach popołudniowych wielu kwidzynian kibicowało zawodnikom na osiedlu Spółdzielczym i Kopernika w Kwidzynie, podczas biegu sprinterskiego.
Do południa bezkonkurencyjna na trasie okazała się nasza sztafeta w składzie: Hanna Perfikowska, Alicja Kędzior (obie Społeczna SP), Iga Müller (SP4), która w rywalizacji dziewcząt o ponad 14 minut wyprzedziła drugą i trzecią na mecie drużynę Azymutu 45 Gdynia i Trapera Złocieniec. Wśród chłopców zwyciężyli biegacze KOS BnO Szczecin przed Azymutem 45 Gdynia i drugą drużyną KOS BnO Szczecin, a sztafeta UMKS Kwidzyn w składzie Mateusz Soliwoda (SP z OMS), Wiktor Wilk (Społeczna SP), Wiktor Müller (SP4) ukończyła zawody na 4 miejscu, odrabiając na ostatniej zmianie ponad 7 minut, przegrywając jednak brązowy medal na finiszu.

W biegu sprinterskim najlepiej z naszych biegaczy zaprezentowała się Iga Müller, która w kategorii dziewcząt wywalczyła srebrny Medal Mistrzostw. Tuż za podium, na 4 miejscu ze stratą zaledwie 4 sekund do brązowego medalu zwody ukończyła Hanna Perfikowska. Wśród chłopców najlepiej pobiegli Wiktor Müller, który ukończył sprint na 5 miejscu i Wiktor Wilk kończąc zawody na 7 pozycji.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zakończył niedzielny bieg na dystansie klasycznym w Sadlinkach. Na bardzo górzystej i wymagającej trasie najlepiej tym razem zaprezentowała się Hanna Perfikowska, która z brązowym medalem stanęła na najniższym stopniu podium. Tuż za nią na 4 miejscu „klasyk” ukończyła Iga Müller. Wśród chłopców najwyżej spośród kwidzyńskich orientalistów skalsyfikowany został na 5 miejscu Mateusz Soliwoda wyprzedzając o 29 sekund szóstego na mecie Wiktora Müllera.

Szczegółowe wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików znajdują się w artykule poniżej.