Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla UMKS

Po doskonałych występach najmłodszych biegaczy na orientację UMKS Kwidzyn, przyszedł czas na juniorów, seniorów i zawodników w kategoriach masters.

Po Sprinterskich Mistrzostwach Polski jakie w w dniach 9-10 czerwca rozegrane zostały na ulicach centrum Szczecina klubowe konto UMKS wzbogaciło się o kolejny w tym roku medal Mistrzostw Polski. Na 3 miejscu podium z brązowym medalem w biegu indywidualnym Sprinterskich Mistrzostw Polski Masters w kategorii M50 stanął Tomasz Müller. Zgodnie z regulaminem w Mistrzostwach startowali tym razem zawodnicy w kategoriach od 16 lat w górę.

W sobotę 9 czerwca w okolicach Wałów Chrobrego rozegrane zostały biegi sztafetowe, w których najlepiej spisała się, startująca w kategorii S16 para Natalia Pudlis – Rafał Gąsior (oboje SP 5 z oddziałami gimnazjalnymi), zajmując wysokie 8 miejsce. Jednak gdyby nie problemy z chipem do potwierdzania punktów miejsce w pierwszej piątce byłoby na wyciągnięcie ręki. Przypomnijmy, że sztafety sprinterskie rozgrywane są w systemie dwuosobowym, czterozmianowym, gdzie każdy zawodnik naprzemiennie biega dwa odcinki sztafety. Wyjątek stanowi tu kategoria elity (S21), gdzie startuje 4 zawodników – 2 kobiety i 2 mężczyzn, biegając po jednej zmianie. Warto też przypomnieć, że pierwsze Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie rozegrane zostały w Kwidzynie w ramach PGNiG Orienteering Weekend we wrześniu 2012 roku.

W niedzielę natomiast, w bardzo trudnym technicznie terenie rozegrane zostały biegi indywidualne. Mnóstwo murków, ogrodzeń i terenów prywatnych przez które nie można było przebiegać spowodowało, że oprócz przygotowania kondycyjnego kluczową rolę odgrywał wybór najszybszego wariantu pokonania trasy. Tego dnia najlepiej z naszych zawodników spisał się biegający w kategorii M50 prezes klubu i trener przygotowania technicznego Tomasz Müller, który jak już wspominaliśmy, wywalczył brązowy medal dla naszego zespołu. Na uwagę zasługuje również wynik drugiego z naszych trenerów Aleksandra Cepurdej, który uplasował się tuż za podium na 4 miejscu, tracąc do brązowego medalu zaledwie 12 sekund.