Copyright 2022 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Wawel Cup 2018

Czas wakacji nie dla wszystkich był wyłącznie czasem odpoczynku. Dla zawodników uprawiających biegi na orientację jest to również czas największych, wielodniowych zawodów międzynarodowych rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą.

Do takich zawodów od 37 lat tradycyjnie już należą rozgrywane na początku lipca najbardziej prestiżowe zawody międzynarodowe w Polsce Wawel Cup, które w tym roku zorganizowano w okolicach Podlesic na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. W przepięknej, ale i bardzo trudnej technicznie, scenerii wapiennych skał i zamków Szlaku Orlich Gniazd rywalizowali również zawodnicy naszego UMKS. 5-dniowe zawody składały się z 5 etapów o różnej długości i różnej specyfice terenu. Zawodnicy biegali między innymi po ruinach zamku Mirów i wokół zamku w Bobolicach, a dodatkowo organizatorzy przygotowali jeszcze etap sprinterski Rocky Sprint (od 1,5 do 2,4 km), zlokalizowany w całości na skałach Góry Zborów.

Wśród ponad 1000 zawodników z 22 krajów, w tych bardzo wymagających warunkach najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się startująca w kategorii K14 Iga Müller, która wywalczyła w klasyfikacji generalnej Wawel Cup 2018 trzecie miejsce. Jak się okazało było to nasze jedyne podium tych zawodów, jednak nie wiele zabrakło aby znalazł się na nim również startujący w kat. M12 Władysław Cepurdej, który biegając łącznie na wszystkich etapach ponad 140 minut, zajął 4 miejsce przegrywając na finiszu o zaledwie 3 sekundy.

Wśród innych naszych zawodników na wyróżnienie zasługują jeszcze wyniki Jakuba Jędrasa, który zajął 6 miejsce w kategorii M10N, szóstej w K21A Niny Raschupkiny, siódmej w K14 Alicji Kędzior, ósmej w K14 Katarzyny Cepurdej i ósmego w M16 Rafała Gąsiora.

 

 

f t g m