Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Zbigniew Mądrzyński II-wicemistrzem Świata

Wspaniałym sukcesem naszego jedynego reprezentanta Polski, zawodnika UMKS Kwidzyn Zbigniewa Mądrzyńskiego zakończyły się rozgrywane w Korei Południowej 19 Mistrzostwa Świata w Radioorientacji Sportowej.

Mistrzostwa Świata odbywały się w dniach 4-7 września w górskim terenie wokół Sokcho, w północnej części Korei Południowej. Zawody odbywały się w czterech niezależnych konkurencjach: foxoringu, biegu sprinterskim i 2 biegach klasycznych.

Nasz zawodnik najlepszy wynik uzyskał w biegu sprinterskim, gdzie wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata, przegrywając nieznacznie z Mykołą Ivanchykhinem z Ukrainy i Chrmenem Gulievem z Rosji. Paradoksalnie nie był to jednak najlepszy bieg naszego zawodnika, ponieważ 2 dni wcześniej, podczas foxoringu przybiegł z ponad 6,5 minutową przewagą nad drugim na mecie Węgrem Janosem Moravszkim. Po sczytaniu chipów okazało się jednak, że Zbyszek pominął jeden z punktów kontrolnych przebiegając w jego pobliżu i zamiast pewnego złotego medalu Mistrzostw Świata, ukończył te zawody na 27 miejscu.

Chwila dekoncentracji kosztowała go Mistrzostwo Świata, a przecież przebiegał praktycznie obok tego punktu .W biegach na orientację i w radioorientacji jednak oprócz szybkiego biegu ważna jest jeszcze głowa i ta zawiodła na minimalnym fragmencie całej trasy.

Mistrzostwa Świata w Radioorientacji Sportowej rozgrywane są co 2 lata w kategoriach od juniorów (W19 i M19) w górę. Najbliższe 20-ste już mistrzostwa rozegrane zostaną w 2020 roku na Łotwie i wielce prawdopodobnym jest, że Zbigniew Mądrzyński nie będzie jedynym reprezentantem Polski , na co dzień broniącym barw UMKS Kwidzyn.

17567

 

f t g m