Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Zdecydowaną dominacją zawodników UMKS Kwidzyn zakończyły się rozgrywane w ostatni weekend października w Toruniu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) w biegu na orientację. Dość powiedzieć, że nasi zawodnicy zdobyli w ten tych zwodach 10 z 18 przygotowanych do rozdania medali.

Zawody, w skrócie nazywane MMM-kami, składały się z sobotniego biegu sprinterskiego i popołudniowego biegu sztafetowego oraz biegu na dystansie klasycznym w niedzielę, Rywalizowali w nich wyłącznie zawodnicy do 14 lat reprezentujący kluby z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

W sobotę do południa sprint zorganizowano na terenie campusu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tu kwidzyniacy wywalczyli aż 5 z 6 medali. Wśród młodziczek bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Cepurdej (SP4), która wyprzedziła Hannę Perfikowską (Społ. SP) i Igę Müller (SP4) – wszystkie UMKS Kwidzyn. W kategorii młodzików zwyciężył Miłosz Czyński (KOS BNO Szczecin) przed Wiktorem Müllerem (SP4) i Mateuszem Soliwodą (SPzOMS) - obydwaj UMKS Kwidzyn.

W popołudniowym biegu sztafetowym w kategorii młodziczek bezapelacyjnie zwyciężyła sztafeta UMKS w składzie Hanna Perfikowska, Alicja Kędzior (Społ. SP) i Iga Müller,, która przybiegła na metę z ponad 5 minutową przewagą nad rywalkami. Tuż za podium na 4 miejscu znalazła się też sztafeta województwa pomorskiego: Anna Nowak (Azymut 45 Gdynia), Diana Wejtko (SP6 – UMKS Kwidzyn) i Katarzyna Cepurdej (UMKS Kwidzyn). Wśród młodzików srebrne medale wywalczyła druga sztafeta UMKS w składzie: Wiktor Droń (SP6), Paweł Perfikowski i Adam Zaremba (obaj Społ. SP). Tu wynik mógł być jeszcze lepszy ponieważ pierwsza sztafeta UMKS: Mateusz Soliwoda, Wiktor Müller i Władysław Cepurdej (SP4) przybiegła na metę na pierwszym miejscu z przewagą ponad 7 minut nad rywalami. Po sczytaniu wyników okazało się jednak, że jeden zawodników potwierdził jeden niewłaściwy punkt kontrolny i sztafeta musiała być nieklasyfikowana.

W niedzielę na zakończenie zawodów rozegrano bieg na dystansie klasycznym. Ponownie wśród młodziczek dwa pierwsze miejsca przypadły naszym zawodniczkom a zwyciężyła Hanna Perfikowska przed Igą Müller. Wśród młodzików ze srebrnym medalem zawody ukończył Władysław Cepurdej.