Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Mistrzostwa Województwa w średniodystansowym i nocnym bno

W sobotę 6 października, przy pięknej, słonecznej aurze w gdyńskiej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego rozegrane zostały ostatnie w tym roku zawody rangi Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Najpierw do południa zawodnicy rywalizowali na średnim dystansie, a w godzinach wieczornych zawodach nocnych

Zarówno w jednym jak i drugim biegu z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UMKS Kwidzyn, którzy w sumie wywalczyli 28 medali, w tym 7 tytułów Mistrza Województwa.

W Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w średniodystansowym bno najlepiej z naszych biegaczy zaprezentowali się: Hanna Perfikowska (K14 - Społ. SP), Marek Kisłowski (M10 – SP Rakowiec) i Władysław Cepurdej (M12 – SP4), którzy wywalczyli złote medale i tytuły mistrzowskie. Srebrne medale zawisły na szyjach Katarzyny Cepurdej (K14 – SP4), Katarzyny Kędzior (K35/40), Adama Zaremby (M12 – Społ. SP), Wiktora Müllera (M14 – SP4), Przemysława Jędrasa (M35/40) i Zbigniewa Klawczyńskiego (M55/60). Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei: Iga Müller (K14 – SP4), Nina Cepurdej (K16 – SP5), Joanna Ziarek (K35/40), Paweł Perfikowski (M12 – Społ. SP) i Wiktor Wilk (M14 – Społ. SP). Dodatkowo na trasie M10N (dla najmłodszych zawodników) 2 miejsce zajął Jakub Jędras (SP4), a 3 miejsce Wojciech Droń (SP6). W kategorii rodzinnej natomiast zwyciężyła Gabriela Rombel przed Tymoteuszem Rożniata (oboje SP4).

Tego samego dnia w godzinach wieczornych rozegrane zostały pierwsze po kilkuletniej przerwie Mistrzostwa Województwa w nocnym biegu na orientację. Dla wielu naszych zawodników był to pierwszy start w dużo trudniejszej wersji orientacji sportowej jaką jest bieg nocny, jednak dzięki treningom organizowanym po zmroku w godzinach wieczornych, zawodnicy UMKS radzili sobie równie dobrze jak w zwodach dziennych.

Tym razem tytuły mistrzowskie trafiły w ręce: Hanny Perfikowskiej (K14), Władysława Cepurdej (M12), Wiktora Müllera (M14) i Zbigniewa Klawczyńskiego (M55/60). Srebrne medale zdobyli: Alicja Kędzior (K14 – Społ. SP), Katarzyna Kędzior (K35/40), Adam Zaremba (M12), Bartosz Chmielowski (M14 – SP4), Franciszek Reniecki (M18 – Społ. LO), Tomasz Müller (M45/50) i Oleksandr Cepurdej (M55/60), a brązowe: Katarzyna Szafarewicz (K10 – SP4), Iga Müller (K14), Paweł Perfikowski (M12) i Wiktor Wilk (M14).

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego były ostatnimi tegorocznymi rundami Pucharu Pomorza w bno i równocześnie generalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w średniodystansowym i nocnym biegu na orientację, które już w ten weekend odbędą się Gdańsku. Za tydzień natomiast w Kwidzynie gościć będziemy ponad 1500 zawodników na kolejnej edycji „Harpagana”, największej długodystansowej imprezie na orientację w kraju, gdzie zawodnicy rywalizować będą na trasach pieszych i biegowych o długości od 10 do 100 km, na trasach rowerowych 100 i 200 km oraz trasie mieszanej (50 km biegu nocą i 100 km na rowerze).