Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Hania, Iga, Natalia, Wiktor i Rafał jadą na Mistrzostwa Świata!!!

No i sezon 2018 w biegach na orientację możemy już oficjalnie uznać za zamknięty. Był to z pewnością sezon niezwykle udany i najlepszy w historii UMKS Kwidzyn. Jednak na jego zakończenie młodzi zawodnicy UMKS zostawili sobie prawdziwą wisienkę na torcie.

W czwartek i piątek, 25 i 26 października w Osiecznej koło Leszna rozegrane zostały krajowe eliminacje do Mistrzostw Świata Szkół w biegu na orientację, których finały odbędą się w dniach 29 kwietnia – 5 maja 2019 roku w estońskim Otepää.

ISF World Schools Championship Orienteering (Mistrzostw Świata Szkół w bno) rozgrywane są co 2 lata od 1987 roku, a więc będzie to już 18 edycja Mistrzostw. Dla nas będzie ona jednak wyjątkowa ponieważ pierwszy raz prawo startu wywalczyli w niej reprezentanci Kwidzyna. W eliminacjach wystartowała skromna 5-osobowa, ale bardzo mocna reprezentacja kwidzyńskich szkół, jednak co najważniejsze cała piątka naszych reprezentantów wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata w Reprezentacji Narodowej.

Najlepiej z naszych zawodników po raz kolejny spisała się Hanna Perfikowska (Społeczna SP), która wygrała rywalizację w kategorii dziewcząt szkół podstawowych, a tuż za nią uplasowała się druga z naszych zawodniczek Iga Müller (SP 4). W kategorii chłopców szkół podstawowych natomiast Wiktor Müller (SP 4) ukończył eliminacje na 5 miejscu. W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepiej spisał się Rafał Gąsior zajmując 4 miejsce, a szósta wśród dziewcząt była Natalia Pudlis (oboje Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2). W efekcie całą piątka naszych zawodników znalazła się na miejscach premiujących do Reprezentacji Narodowej na Szkolne Mistrzostwa Świata w bno. Serdecznie gratulujemy!!!

To czego można żałować to fakt, że wszyscy nasi zawodnicy kwalifikowali się w kategoriach indywidualnych ponieważ nie udało się skompletować żadnej, cztero lub pięcioosobowej reprezentacji szkolnej. Niestety, jesteśmy klubem międzyszkolnym i w rocznikach startujących w eliminacjach dysponuje maksymalnie dwoma zawodnikami bądź zawodniczkami reprezentującymi poszczególne szkoły. Trzeba mieć jednak nadzieję, że taka sytuacja będzie miała miejsce po raz ostatni i już za 2 lata na kolejne Mistrzostwa Świata awans wywalczy też pełna ekipa szkolna .

Wyjazd kwidzyńskich uczniów na eliminacje Mistrzostw Świata Szkół możliwy był dzięki pomocy finansowej Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

Teraz przed zawodnikami UMKS Kwidzyn przerwa w treningach na odpoczynek i regenerację, a od 19 listopada wszyscy zawodnicy rozpoczną przygotowania do sezonu 2019.

f t g m