Nina Rasczupkina Mistrzynią Polski !!!

Po wielu sukcesach klubowych i indywidualnych w kategoriach dziecięcych, wreszcie UMKS Kwidzyn „dorobił” się pierwszego w historii klubu tytułu indywidualnego Mistrza Polski.

W rozegranych 31 marca w Bochni Mistrzostwach Polski w długodystansowym biegu na orientację po tytuł mistrzowski w kategorii K35 sięgnęła Nina Raszczupkina. W bardzo trudnym, górzystym i poprzecinanym głębokimi jarami terenie Pogórza Sądeckiego nasza mistrzyni na dystansie 9,2 km wyprzedziła drugą na mecie zawodniczkę o 6 minut i 13 sekund. Trzeba jednak dodać, że na tym dystansie biegaczki miały do pokonania aż 375 metrów przewyższenia.

Mistrzostwa Polski zakończyły się również dużym sukcesem dla najstarszego i najbardziej doświadczonego zawodnika UMKS Kwidzyn. W kategorii M75 po srebrny medal sięgnął Edward Pokora.  Dodatkowo, na bardzo wysokich 4 miejscach tuż za podium i minimalną stratą do brązowych medali, uplasowały w kat. K16 Katarzyna Cepurdej (SP4) i w kat. K40 Katarzyna Kędzior.

Z jednej strony w naszych szeregach po Mistrzostwach panowała ogromna radość z pierwszego tytułu Mistrza Polski, a z drugiej sportowa złość ponieważ zdobycze mogły być znacznie okazalsze. Przez problemy techniczne z chipem trener przygotowania kondycyjnego naszych zawodników, startujący w kat. M35 Przemysław Jędras, mimo iż przybiegł na pozycji medalowej, został nieklasyfikowany, a dwie nasze reprezentantki Polski w kat. K16 Hanna Perfikowska i Iga Müller jeszcze na 800 metrów przed metą biegły na pierwszym i drugim miejscu z ponad 3 minutową przewagą nad resztą stawki ale popełniły fatalny błąd na ponad 5 minut i ostatecznie ukończyły zawody na 7 i 8 miejscu ze stratą 2 minut do zwyciężczyni.

Nina - serdecznie gratulujemy.