Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Hania, Iga i Wiktor powołani do reprezentacji Polski

Po zdobytych w ubiegłym roku 6 złotych medalach indywidualnych i klubowym wicemistrzostwie Pucharu Najmłodszych 2019 oraz pierwszym w historii klubu awansie do I ligi Polskiego Związku Orientacji Sportowej, UMKS Kwidzyn znalazł się w gronie 8 najsilniejszych klubów w Polsce. Indywidualnie w ubiegłym roku mieliśmy do powiedzenia w kategoriach K i M 14.

Nic więc dziwnego, że troje czołowych zawodników UMKS w kategoriach juniorskich zostało docenionych przez trenera Kadry Narodowej Juniorów, który powołał do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na rok 2019 Hannę Perfikowską (Społeczna SP), Igę Müller i Wiktora Müllera (oboje SP4).

Warto wspomnieć, że Hanna Perfikowska została w ubiegłym roku MVP Pucharu Najmłodszych, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski dzieci do lat 14-stu, zdobywając w trzech biegach 3 złote medale. Iga Müller wywalczyła w tych zawodach 2 złote i 1 brązowy medal, a jej starszy o rok brat Wiktor po jednym medalu w każdym kolorze. To właśnie te wyniki w głównej mierze sprawiły, że cała trójka zwróciła na siebie uwagę trenera Kadry Narodowej Tomasza Pabicha, który teraz poszedł jeszcze krok dalej i powołał całą trójkę do reprezentacji Polski na Puchar Europy Środkowej Juniorów w biegu na orientację (CEYOC 2019). Zawody rozegrane zostały w pierwszy weekend kwietnia w czeskiej Ostrawie i składały się z indywidualnych biegów sprinterskiego i na dystansie klasycznym oraz sztafet narodowych.  O ile już w roku ubiegłym Hania otrzymała pierwsze w historii klubu powołanie do Kadry to pierwszy raz zawodnicy UMKS zostali powołani również do wąskiej reprezentacji Polski na oficjalne zawody.

Najpierw, w piątek 5 kwietnia, zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim poprowadzonym na terenie nieczynnej, zabytkowej huty w Ostrawie. 6 i 7 kwietnia rywalizacja przeniosła się do miejscowości Háj ve Slezsku pomiędzy Ostrawą a Opavą, gdzie w bardzo trudnym technicznie i kondycyjnie terenie, najpierw w sobotę rozegrano bieg na dystansie klasycznym, a w niedzielę bieg sztafetowy. W stawce zawodników z Czech, Węgier, Austrii, Niemiec, Słowenii i Polski, z naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Iga Müller, która mimo, iż nominalnie startuje jeszcze w kategorii 14-latek, wywalczyła 12 miejsce w biegu klasycznym (będąc 2 z Polek) i uzyskując 3 czas z polskich zawodniczek w biegu sztafetowym.