Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

4 tytuły Mistrzów Województwa dla UMKS

Za sobą mamy bardzo pracowity weekend. Większość z nich walczyła o medale Pucharu Pomorza i Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Trójmieście, jak pisaliśmy poniżej, 3 naszych juniorów reprezentowało Polskę w zawodach Pucharu Europy Środkowej Juniorów w czeskiej Ostrawie. W sumie przez weekend aż 36 razy nasi zawodnicy stawali na podium.

W sobotę 6 kwietnia, na morenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni, rozegrany został Puchar Pomorza w klasycznym bno. Tego dnia bezkonkurencyjnymi okazali się: Klaudia Marciniak (w kategorii K10N - SP4), Katarzyna Szafarewicz (K10 - SP4), Dominika Rożniata (K12 - SP4), Katarzyna Cepurdej (K16 - SP4), Natalia Pudlis (K18 – II LO) i Edward Pokora (M75+), którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Na drugich miejscach zawody ukończyli: Gabriela Rombel (K10N - SP4), Wejtko Diana (K12 – SP6), Alicja Kędzior (K14 – Społ. SP), Katarzyna Kędzior (K35/40), Paweł Pękal (M10 – SP6), Mikołaj Pękal (M12 – SP6), Władysław Cepurdej (M14 - SP4), Mateusz Soliwoda (M16 - SPzOMS), Zbigniew Klawczyński (M55/60), a na trzecich: Nina Cepurdej (K16 – SP5), Tymoteusz Rożniata (M10N - SP4), Wiktor Rygielski (M12 – SP6), Wiktor Wilk (M16 - Społ. SP) i Oleksandr Cepurdej (M65/70).

Następnego dnia na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w średniodystansowym bno. Również i tego dnia kwidzyniacy potwierdzili, że należą do ścisłej pomorskiej czołówki i nie przypadkowo wywalczyli klubowy Puchar Pomorza za 2018 rok. Tytuły mistrzowskie i złote medale na średnim dystansie wywalczyli: Gabriela Rombel (K10N), Paweł Pękal (M10), Władysław Cepurdej (M12) i Edward Pokora (M75+). Srebrne medale  zdobyli: Klaudia Marciniak (K10N), Diana Wejtko (K12), Nana Cepurdej (K16), Natalia Pudlis (K18), Maja Roszak K35/40, Jakub Jędras (M10N - SP4), Wiktor Droń (M12 - SP4), Maksymilian Obrzud (M18 – II LO), Franciszek Reniecki (M20 – Społ. LO) i Przemysław Jędras (M35/40), brązowe Katarzyna Cepurdej (K16) i Paweł Perfikowski (M12 – Społ. SP). Dodatkowo na trasie rodzinnej najlepszą okazała się Paula Wejtko z SP6.

Trzeba tu jednak dodać, że zdobycze medalowe tego weekendu z pewnością mogłyby być nie co większe, jednak trójka naszych zawodników aspirujących do medali, brała w tym samym czasie udział w Pucharze Europy Środkowej Juniorów (CEYOC – Central European Youth Orienteering Cup 2019) w Ostrawie na Morawach. Trzeba tu zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii zawodnicy UMKS Kwidzyn znaleźli się w Reprezentacji Polski  i to w liczbie aż 3 zawodników. Przypomnijmy, że w kategorii W16 wystartowały Hanna Perfikowska (Społ. SP) i Iga Müller (SP4) a w kategorii M16 Wiktor Müller (SP4).