Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Spring Cup 2019 na Litwie

Nie mają chwili wytchnienia w tym roku nasi zawodnicy. Przed tygodniem startowali w Pucharze Pomorza i Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. a nasi kadrowicze reprezentowali Polskę na Pucharze Europy Środkowej Juniorów w czeskiej Ostrawie. Teraz rywalizowali w silnie obsadzonych zawodach międzynarodowych „Spring Cup 2019” w okolicach Troków na Litwie

W zawodach wzięło udział 27 reprezentantów UMKS i był to bardzo ważny sprawdzian dla naszych młodzików i juniorów. Już za tydzień bowiem 5 naszych zawodników rywalizować będzie w bardzo zbliżonych warunkach terenowych w Mistrzostwach Świata Szkół w biegu na orientację (ISF World Schools Championship Orienteering) w estońskim Otepää.

Trasy 2-dniowych, litewskich zawodów „Spring Cup 2019” organizatorzy wytyczyli w bardzo trudnym technicznie i podmokłym terenie w pobliżu parku narodowego Neries Regioninis Parkas, gdzie występuje dużo mniejsza ilość ścieżek i dróg niż w Polskich lasach, ale za to aż w nadmiarze jest gęstwin, terenów podmokłych i bagienek.

Pierwszego dnia zawodów, trudy tego terenu na krótszej ale bardzo technicznej trasie, odczuli prawie wszyscy nasi zawodnicy. Prawie, ponieważ rewelacyjnie pobiegła w kategorii K16 Katarzyna Cepurdej (SP4), która wywalczyła 3 miejsce. Z pozostałych zawodników najlepiej spisali się zdobywca 5 miejsca w kat. M12 Wiktor Droń (SP6) i 6 miejsca w tej samej kategorii Adam Zaremba (Społeczna SP).

Drugiego dnia, ze zdobytym dzień wcześniej bagażem doświadczeń, większość naszych zawodników znacznie poprawiła swoje lokaty i zmniejszyła straty do zwycięzców. Tego dnia najlepiej spisali się Hanna Perfikowska w kat. K16 (Społeczna SP) i Wiktor Droń, którzy zajęli 4 miejsca. O jedną pozycję niżej tego dnia uplasowali się w kat. W16 i M16 Iga i Wiktor Müller (oboje SP4).

Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej za obydwa biegi, Wiktor Droń wywalczył miejsce 4, a Hanna Perfikowska 5.

f t g m