Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Szkolne Mistrzostwa Świata w Estonii

Już w tym tygodniu biegi na orientację otworzą nową kartę w sportowej historii Kwidzyna. Młodzi zawodnicy UMKS Kwidzyn jako pierwsi zawodnicy z Kwidzyna będą nas bowiem reprezentować na Szkolnych Mistrzostwach Świata w biegu na orientację (ISF World Schools Championship Orienteering) w estońskim Otepää.  

W ubiegłorocznych eliminacjach krajowych do finałów Mistrzostw Świata w  Estonii zakwalifikowało się aż 5 naszych zawodników reprezentujących 3 kwidzyńskie szkoły. W kategorii szkół podstawowych wystartują Hanna Perfikowska (Społeczna SP) oraz Iga Müller i Wiktor Müller (oboje SP 4).  W kategorii szkół ponadpodstawowych będą to z kolei Natalia Pudlis i Rafał Gąsior (Oboje II LO). Wszyscy nasi zawodnicy wystartują w reprezentacji narodowej, składającej się z uczniów różnych szkół z całej Polski.

Zawody składać się będą z 2 biegów mistrzowskich i rozgrywanych na koniec Mistrzostw sztafet przyjaźni, składających się z zawodników różnych reprezentacji narodowych. Bieg na dystansie klasycznym rozegrany zostanie w środę 1 maja, a bieg średniodystansowy w piątek 3 maja. W sztafecie przyjaźni z kolei zawodnicy pobiegną w sobotę 4 maja. Wszyscy sympatycy biegu na orientację na bieżąco będą mogli śledzić relacje oraz wyniki z Mistrzostw Świata poprzez stronę internetową ISF World Schools Championship Orienteering tutaj

Przypomnijmy też, że wyjazd naszych zawodników współfinansowany jest przez Miasto Kwidzyn, Powiat Kwidzyński i International Paper – Kwidzyn Sp. z o.o.

Zapraszamy do kibicowania

f t g m