3 medale Mistrzostw Polski dla UMKS

W weekend 18-19 maja silna reprezentacja zawodników UMKS-u, tuż po zakończeniu Biegu Papiernika, ruszyła do Szczecina na Mistrzostwa Polski w nocnym i średniodystansowym biegu na orientacje.

W sobotę wieczorem odbył się start masowy do biegu nocnego. Blask lamp wybiegających do lasu zawodników stwarzał atmosferę niczym z rozgrywanych kilka tygodni wcześniej w Szwecji prestiżowych zawodów 10mila, goszczących na starcie corocznie po kilkanaście tysięcy zawodników. Wymagające trasy i profesjonalna organizacja mistrzostw pozytywnie zaskoczyły zawodników. To wszystko sprawiło, że nasza niedawna medalistka Szkolnych Mistrzostw Świata Iga Müller potwierdziła swoją bardzo wysoką formę i podczas tego biegu zdobyła pierwszy w historii klubu juniorski medal Indywidualnych Mistrzostw Polski, finiszując na trzeciej pozycji w kategorii K16. Jak się okazało, był to jedyny medal dla UMKS tego wieczoru.

Drugiego dnia nasi zawodnicy uskrzydleni medalem swojej klubowej koleżanki, zmierzyli się z trasami biegu średniodystansowego. Srebrny medal Mistrzostw Polski tego dnia w kategorii M35 wywalczył biegający trener przygotowania kondycyjnego UMKS Przemysław Jędras, a dwa kolejne, brązowe medale zdobyli Katarzyna Cepurdej w K16 i Edward Pokora w M75.

Dodajmy, że obie nasze medalistki Mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie.

Dużym atutem tych zawodów była możliwość startowania w zupełnie nowym terenie i na zupełnie nowych mapach. Warto również wspomnieć, że organizatorzy wyposażyli najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach w nadajniki GPS, dzięki którym można było na żywo obserwować poczynania startujących. Spośród naszych zawodników wyróżniona została Hanna Perfikowska w K16. Możliwość analizy przebiegów Hani dostępna jest stale na stronie internetowej organizatora www.mistrzostwapolski2019.pl.

To już kolejny tydzień kiedy przychodzi nam pisać o sukcesach UMKS Kwidzyn zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Aż miło patrzeć jak kilkuletnia praca z grupą dzieci pozwoliła stworzyć ekipę profesjonalnych zawodników, którzy dziś zdobywają medale na zawodach rangi mistrzowskiej. Popularyzacja biegów na orientację w Kwidzynie wśród dzieci spowodowała również zaangażowanie w działalność klubu rodziców młodszych zarodników, czego wynikiem są dziś też medale w kategoriach weterańskich.