Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Juniorki młodsze UMKS najlepsze w Polsce

To jest absolutnie wyjątkowy rok dla zawodników UMKS Kwidzyn, którzy co tydzień otwierają jakiś nowy rozdział w swojej krótkiej, 8-letniej historii. Dziś dopisać do tego rozdziału możemy już pierwszy juniorski złoty medal Mistrzostw Polski i pierwszy juniorski medal Mistrzostw Polski wywalczony w kategoriach męskich.

W sobotę 22 czerwca w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w klasycznym biegu na orientację, a dzień później w Przesiece koło Karpacza odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetowym bno. Obydwa dni przyniosły naszemu klubowi żniwo medalowe.

Na dystansie klasycznym tytuł wicemistrza Polski wywalczył nasz weteran, startujący w kategorii M75 Edward Pokora ale największą niespodziankę sprawił Rafał Gąsior (II LO), który startując w kategorii M18 wywalczył brązowy medal. Rafał przez cały rok prezentował swoje bardzo dobre przygotowanie kondycyjne ale zawsze czegoś brakowało od strony technicznej i jak w końcu wszystko zadziałało, to pokazał swoje prawdziwe możliwości.

Medal wywalczony przez Rafała Gąsiora jest pierwszym w historii UMKS medalem indywidualnych Mistrzostw Polski w kategoriach męskich. Do tej pory medale takie zdobywały zawodniczki w kategoriach juniorskich i weterani. Poza pozycjami medalowymi z bardzo dobrej strony zaprezentowali się biegający trener przygotowania kondycyjnego zawodników UMKS Przemysław Jędras, który w kat. M35 zajął 4 miejsce przegrywając brązowy medal o zaledwie 10 sekund oraz startujące w kategorii K16 Katarzyna Cepurdej (SP4), Hanna Perfikowska (Społ. SP) i Nina Cepurdej (SP5), które zajęły odpowiednio 6, 7 i 10 miejsce.

W niedzielę 23 czerwca w Przesiece nasze dziewczyny potwierdziły swoją dominację w Polsce w kategorii K16, czyli juniorek młodszych. Sztafeta UMKS w składzie: Hanna Perfikowska, Nina Cepurdej i Iga Müller (SP4) drugie na mecie zawodniczki Trapera Złocieniec wyprzedziły o ponad 7 minut, a trzecią sztafetę Azymutu Dębów o ponad 20 minut. W tej kategorii mamy szczególny urodzaj bowiem oprócz medalistek mamy jeszcze Katarzynę Cepurdej i wszystkie dziewczyny prezentują obecnie zbliżony poziom naprzemiennie stając na podium wszystkich krajowych zawodów. Niestety w sztafecie może wystartować tylko trzech zawodników dlatego Kasia wzmocniła swoim startem naszą sztafetę męską, która w kategorii M16 w składzie: Wiktor Müller, Władysław Cepurdej i wspomniana Katarzyna Cepurdej (wszyscy SP4), zajęła bardzo dobre 5 miejsce. tego dnia swoją bardzo wysoką formę potwierdził Rafał Gąsior przybiegając z dużą przewagą na pierwszym miejscu naszą sztafetę w kategorii M18.

Dodajmy, że złoto naszych zawodniczek w kategorii K16 biegu sztafetowego jest pierwszym, historycznym tytułem Mistrzyń Polski dla UMKS.

f t g m