Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

39 Wawel Cup w Krakowie

Czas wakacji nie dla wszystkich jest wyłącznie czasem odpoczynku. Dla naszych zawodników i osób uprawiających biegi na orientację jest to również czas największych, wielodniowych zawodów międzynarodowych rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą.

Do takich zawodów od 39 lat tradycyjnie już należą rozgrywane na początku lipca największe zawody międzynarodowe w Polsce - Wawel Cup, których w tym roku centrum, ze względu na obchody100-lecia WKS Wawel Kraków, zorganizowano w samym Krakowie.

W przepięknej, ale i trudnej technicznie, scenerii wapiennych skał i głębokich, polodowcowych jarów Jury Krakowsko – Częstochowskiej rywalizowala 30-sto osobowa reprezentacja UMKS. 5-dniowe zawody składały się z 5 etapów o różnej długości i różnej specyfice terenu. Zawodnicy biegali między innymi w lasach na obrzeżach Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz po skałach Doliny Będkowskiej i Doliny Kobylańskiej,  a ostatni etap przeprowadzono na zboczach wokół Kopca Kościuszki, z centrum organizacyjnym na Błoniach Krakowskich. Dodatkowo, poza klasyfikacją generalną organizatorzy przygotowali jeszcze wyjątkowy, i jak się okazało niezmiernie trudny, etap sprinterski zlokalizowany w całości wewnątrz budynków Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Wśród ponad 900 zawodników z 26 krajów, w tych bardzo wymagających warunkach najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się nasza podwójna medalistka Szkolnych Mistrzostw Świata, Iga Müller (SP4), która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Wawel Cup 2019 w kategorii K14, wygrywając jednocześnie wszystkie etapy zawodów. Doskonale w zawodach spisała się również inna uczennica SP4, startująca w kategorii K10 Katarzyna Szafarewicz, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej ulegając jedynie Łotyszce Luize Plone.  Z bardzo dobrej strony w zawodach zaprezentowali się także Zbigniew Klawczyński (M55), Przemysław Jędras (M35) i Paweł Pękal (M10 – SP6), którzy sklasyfikowani zostali w swoich kategoriach odpowiednio na 4, 5 i 6 miejscu. Na wyróżnienie zasługują też wyniki naszych dziewcząt w bardzo silnie obsadzonej kategorii K16 – 8-ej w klasyfikacji generalnej Katarzyny Cepurdej i 9-tej Hanny Perfikowskiej.

Podczas tegorocznych zawodów, śladem lat poprzednich rozegrany został też dodatkowy etap sprinterski, niezaliczany do klasyfikacji generalnej Wawel Cup. Tym razem pod nazwą AGH Indoor Orienteering zorganizowano go we wnętrzach budynków Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Labirynty korytarzy AGH okazały się nie lada wyzwaniem dla naszych zawodników, choćby dlatego, że nie ma u nas tak skomplikowanych, wielopiętrowych układów architektonicznych. Zawody składały się z kwalifikacji po których 6 najlepszych zawodników z każdej kategorii kwalifikowało się do finału A, a pozostali rywalizowali w finale B. Niestety, nikomu z naszych zawodników nie udało się zakwalifikować do finału A, a  finałach B najlepiej wypadli Iga, Tomasz i Wiktor Müller, którzy zajęli odpowiednio 2, 4 i 6 miejsca.

Teraz przed zawodnikami UMKS Kwidzyn 3 tygodnie przerwy startowej po której wrócą do treningów i wyjadą na obóz do Sztutowa. Wszystko po to aby jak najlepiej przygotować się do najważniejszych zawodów jesieni.

f t g m