Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Pomorze Sprint Cup 2019 w Gniewie, Prabutach i Kwidzynie

Po raz drugi w tym roku najlepsi biegacze na orientacje zjechali do Kwidzyna!

Ostatni weekend wakacji dla wielu czołowych biegaczy na orientację został zarezerwowany na pierwszą edycję Pomorze Sprint Cup, organizowanym przez UMKS Kwidzyn. Cztery sprinterskie etapy, w trzy dni, tydzień przed Mistrzostwami Polski w biegu sprinterskim pozwoliło na przybycie ponad 350 zawodników z Polski, Finlandii, Rosji, Danii, Szwecji i Czech. Jest to pierwsza i jedyna impreza w Polsce przeprowadzona w takiej formule.

Po raz pierwszy UMKS podjął się organizacji zawodów w trzech różnych miastach. I tak, pierwszy etap został rozegrany w piątkowe popołudnie na starym mieście w Gniewie, gdzie biegi na orientację zagościły po raz pierwszy. Centrum zawodów znajdowało się na zamku, a trasy przebiegały wzdłuż zabytkowych, wąskich i klimatycznych uliczek. W sobotę rano drugi etap zawodów przeniósł się na drugą stronę Wisły, na Plac Kościuszki w Prabutach, zaś po południu trzeci etap został zorganizowany w Kwidzynie, w okolicach Placu Jana Pawła II. Ostatni, czwarty etap zagościł na TRW Miłosna, gdzie później odbyło się również podsumowanie zawodów. Dużym atutem imprezy była możliwość poznania miast gospodarzy, gdyż trasy prowadziły zawodników w miejsca rzadko odwiedzane nawet przez mieszkańców.

Organizacja imprezy nie przeszkodziła UMKS Kwidzyn w wystawieniu silnej reprezentacji. Najlepiej spisali się Franciszek Reniecki w kat. M20 i Katarzyna Szafarewicz w K10, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach. Srebrne medale otrzymali Władysław Cepurdej w M14, Adam Zaremba w M12, Jakub Jędras w M10 i Katarzyna Cepurdej w K16. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Iga Muller w K16. Zdobycie 7 indywidualnych medali pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Mamy nadzieję, że przyszłe edycje Pomorze Sprint Cup będą dla UMKS Kwidzyn równie owocne.

Zdjęcia, relacje i wyniki z pierwszej edycji Pomorze Sprint Cup 2019 znajdziecie na www.pomorzesprintcup.pl

f t g m