Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Iga, Wiktor i Edward medalistami Sprinterskich Mistrzostw Polski

Doskonale w jesienną część sezonu startowego weszli nasi juniorzy i weterani. Zawodnicy UMKS po świetnym występie podczas Pomorze Sprint Cup  w Gniewie, Prabutach i Kwidzynie, w ubiegły weekend rywalizowali w biegu indywidualnym i sztafetowym podczas Sprinterskich Mistrzostw Polski w biegu na orientację.

Najpierw, w sobotę 7 września, w scenerii malowniczych uliczek Serocka, rozegrany został bieg indywidualny, który przyniósł nam jeden medal. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem zawody ukończył nasz nestor Edward Pokora w kategorii M75. Niewiele jednak do podium zabrakło naszym dziewczynom w kat K16. Tuż za podium, na 4 miejscu uplasowała się Hanna Perfikowska (Społ. LO), tracąc do medalu 39 sekund. 39 sekund za nią z kolei, na 6 miejscu finiszowała Katarzyna Cepurdej (II LO), a na 8 miejscu ze stratą 44 sekund do swojej siostry zawody ukończyła Nina Cepurdej (II LO). 24-ech sekund do medalu zabrakło również sklasyfikowanej na 5 miejscu w kat. K40 Mai Roszak, a 13 sekund za nią, na 6 miejscu w tej samej kategorii zawody ukończyła Katarzyna Kędzior. W kategoriach męskich, po za naszym medalistą, zdecydowanie najlepiej zaprezentował się biegający trener zawodników UMKS Przemysław Jędras, który zajął 4 miejsce w kat. M35, a do medalu zabrakło mu zaledwie 11 sekund.

8 września, w niedzielne przedpołudnie, w strugach deszczu, wokół stadionu ”Świtu” w Nowym Dworze Mazowieckim, zawodnicy rywalizowali w biegu sztafetowym. Wyjaśnijmy, że w biegu sprinterskim w kategoriach juniorskich i weterańskich sztafety składają się z 2 zawodników biegających na przemian po dwie trasy. W kategorii elity sztafetę stanowi 4 zawodników, którzy biegają po jednej, jednak nie co dłuższej trasie. W tych bardzo wymagających warunkach fantastycznie spisały się nasze sztafety juniorskie.  Pierwszy w historii UMKS medal na tych zawodach wywalczyło w kat. S16 (juniorzy młodsi) rodzeństwo Iga Müller (SP 4) i Wiktor Müller (ZS nr 1), którzy z brązowymi medalami stanęli na najniższym stopniu podium. Jednak 5 sekund za nimi na 5 miejscu finiszowała druga z naszych rodzinnych sztafet Katarzyna Cepurdej (II LO) i Władysław Cepurdej (SP 4). O tym jak wyglądała rywalizacja w tej kategorii niech świadczy fakt, że na ponad 35 minut biegu, trzecie od siódmego miejsca dzieliło na mecie zaledwie 9 sekund, więc rywalizacja tak naprawdę rozegrała się na finiszu. Dlatego trzeba pochwalić obie sztafety za świetne przygotowanie kondycyjne i psychiczne, że wytrzymały tę rywalizację do końca.

Doskonale spisała się też sztafeta UMKS Kwidzyn w kategorii S18 (juniorzy): Hanna Perfikowska (Społ. LO) i Rafał Gąsior (II LO), którzy po walce do ostatnich metrów ukończyli Mistrzostwa Polski na 4 miejscu tuż za podium.

Trzeba też dodać, że w obydwu naszych sztafetach kategorii S16 występowali po jednym zawodniku z młodszego rocznika w kategorii 16-sto latków i po jednym z kategorii 14-sto latków, jak również w kategorii S18 zawodnik z młodszego rocznika tej kategorii i zawodniczka na co dzień biegająca w K16.  Przed nimi uplasowali się wyłącznie zawodnicy Kadry Narodowej, którzy po sezonie przejdą o kategorię wyżej. To z pewnością fantastyczna zapowiedź tego co może się wydarzyć podczas przyszłorocznych Mistrzostw Polski w sprintach, które na początku czerwca rozegrane zostaną w Lwówku Śląskim i Bolesławcu na Dolnym Śląsku.

Teraz przed naszymi zawodnikami końcówka przygotowań do najważniejszych dla klubu zawodów tej jesieni – II rundą Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację, które w dniach 20-22.09.2019 r. rozegranbe zostaną w Kielcach. Przypomnijmy, że po pierwszej rundzie KMP UMKS Kwidzyn po raz pierwszy w historii, znajduje się wśród 6 najsilniejszych klubów w Polsce i ma duże szanse na awans co najmniej jeszcze jedno miejsce wyżej.

Zdjęcia naszych zwodników ze Sprinterskich Mistzrostw P{olski znajdziecie tutaj.