18 medali Pucharu Pomorza 2019 dla UMKS w Elblągu

Po zeszłotygodniowych Mistrzostwach Polski w sprinterskim biegu na orientację zawodnicy UMKS przenieśli się z powrotem do lasu i w miniony weekend walczyli o medale podczas zawodów Pucharu Elbląga w bno.

Zawody składały się z dwóch biegów leśnych, które były jednocześnie 7 i 8 rundą Pucharu Pomorza 2019 w biegu na orientację oraz Mistrzostwami Warmii i Mazur. Łączny czas obydwu biegów stanowił z kolei o miejscu w klasyfikacji generalnej Puchar Elbląga.

Najlepiej z Kwidzyniaków zaprezentowali się Paweł Pękal w kat. M10 (SP6), Adam Zaremba w M12 (Społ. SP), Władysław Cepurdej w M14 (SP4) i Edward Pokora w M75, którzy wygrali w swoich kategoriach wiekowych. Ze srebrnych medali podczas tych zawodów cieszyli się Katarzyna Szafarewicz w K10 (SP4), Iga Müller w K14 (SP4), Hanna Perfikowska w K16 (Społ. LO), Natalia Pudlis w K18 (II LO), Maja Roszak w K35/40, Jakub Jędras w M10 (SP4), Wiktor Droń w M12 (SP6), Bartosz Chmielowski w M14 (SP4) i Wiktor Müller w M16 (ZS nr 1). Natomiast trzecie miejsca wywalczyli Alicja Kędzior w K14 (Społ. SP), Katarzyna Cepurdej w K16 (II LO), Mikołaj Pękal w M12 (SP6) i Zbigniew Klawczyński w M55/60.

Ten wyjazd pozwolił po raz kolejny pokazać jak dużą siłą w biegach na orientację na Pomorzu jest UMKS Kwidzyn, a za razem był idealną okazją do ostatnich treningów przed najważniejszymi dla klubu zawodami tej jesieni - Klubowymi Mistrzostwami Polski w Kielcach, gdzie UMKS będzie walczył o TOP 6 najlepszych klubów w kraju.