Trasy spacerowe i treningi dla mieszkańców

W związku z przywracaniem coraz większej swobody poruszania się i  luzowania ograniczeń wynikających z COVID-19, od niedzieli 31 maja UMKS wraca do swojej kilkuletniej tradycji udostępniania swoich treningów dla mieszkańców Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego.

Od początku maja, kiedy to ponownie lasy otwarte zostały dla ludzi, UMKS wznowiłł indywidualnie realizowane treningi swoich zawodników ustawiając co tydzień trasy treningowe w innym fragmencie lasów wokół Kwidzyna. Zawodnicy otrzymywali plany treningowe, wg których samodzielnie drukowali mapy i pokonywali wyznaczone trasy.

Teraz, w konsekwencji kolejno znoszonych lub zmienianych dotychczas obowiązujacych obostrzeń, klub, śladem lat poprzednich, postanowił udostepnić swoje treningi dla spacerowiczów i amatorów biegania z mapą. Dlatego za każdym razem przygotowywane będą dwie w miarę proste trasy (prosta rodzinna dla spacerowiczów i minimalnie trudniejsza dla amatorów indywidualnego biegania) liczące 2,5 - 3 km długości. W lesie ustawione są taśmy sygnalizacyjne z numerem punktu kontraolnego. Aby uzyskać mapę należny na adres klubowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysłać e-mail ze wskazaniem, którą trasę chcemy pokonać. Zwrotnie otrzymamy e-mail z załączoną w pdf mapą do wydruku.Trasy będą dostępne każdorozowo od niedzieli rano do najbliższej soboty. W kolejnych tygodniach trasy będą ustawiane w innym terenie i należy  powtórnie wysłać e-mail ze swoim zapotrzebowaniem. W przypadku problemu z uzyskaniem dostepu do map prosimy o telefon pod numer 500 175 747.

Mamy nadzieję, że świetnie będziecie się bawić i chć trochę przyspieszymy Wasz powrót do normalnej aktywności. Wszyscy, którzy choć raz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prześlą nam swoje zdjęcie przy którymś z punktów kontrolnych wraz ze zdjeciem wrysowanej na mapie pokonanej przez siebie trasy, wezmą udział w losowaniu 5 kubków pamiątkowych z organizowanego przez klub w ubiegłym roku Pucharu Najmłodszych 2019 w biegu na orientację, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski dzieci do lat 14-stu.

W okolicach startu i pokonując trasy pamiętajcie jednak o zachowaniu wszyskich obowiązujących w danym czasie obostrzeń i nakazów. Informacje o aktualnie przygotowanej trasie, każdorazowo znajdziecie na nszej stronie na samym dole w zakładce "Treningi".

Dobrej zabawy i udanego treningu!

Przykładowo wrysowana trasa