Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Bukowa Cup 2020 w Szczecinie

4 miejsca na "pudle" wywalczyli zawodnicy UMKS podczas tegorocznej edycji zawodów międzynarodowych Bukowa Cup w Szczecinie

Wakacje dla większości są wyłącznie czasem odpoczynku i relaksu, jednak dla zawodników UMKS Kwidzyn i zawodników biegających na orientację to czas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych startów w wielodniowych zawodach w bno. Mimo pandemii koronawirusa nie inaczej jest również i w tym roku. Choć w zawodach bierze udział znacznie mniejsza grupa obcokrajowców to i tak na starcie staje cała krajowa czołówka. Start interwałowy w odstępach czasowych, indywidualne bieganie po lesie brak rywalizacji ramię w ramię oraz sama arena na jakiej odbywają się zawody, a dodatkowo podział startu zawodników klubami tak by spełnić warunki Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Zdrowia, były w tych trudnych epidemicznie czasach wyjątkowym atutem biegu na orientację.

Skorzystali z tego między innymi nasi zawodnicy, którzy startem w dniach 14-16 sierpnia w międzynarodowych zawodach Bukowa Cup w Szczecinie rozpoczęli przygotowania do najważniejszych zawodów w jesiennej części sezonu 2020. W zawodach ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy z kategorii juniorskich i dziecięcych. W trzydniowych zawodach składających się z biegu sprinterskiego oraz na dystansie klasycznym i średniodystansowym, najlepszą w swojej kategorii wiekowej K10 okazała się Klaudia Marciniak (SP4), która wyprzedziła swoją koleżankę klubową, drugą w klasyfikacji końcowej, Gabrielę Rombel. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również nasze zawodniczki Kadry Narodowej Hanna Perfikowska (Społ. LO) i Iga Müller (SP4), które wywalczyły odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii K16. Miejsce na podium Bukowa Cup zdobył także inny kandydat do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Juniorów Wiktor Müller (ZS nr 1), który zajął 3 miejsce w kat. M16. Wśród młodzików na wyróżnienie zasługuje też 4 miejsce Adama Zaremby (Społ. SP), który uplasował się na 4 miejscu w kat. M14. Spośród bardziej doświadczonych startujących w zawodach naszych zawodników najlepiej spisali się Maja Roszak (K45) i Zbigniew Mądrzyński (M60), którzy w swoich kategoriach zajęli 3 i 4 miejsce.

Bukowa Cup 2020 były pierwszymi z trzech przypadających tydzień po tygodniu zawodów wielodniowych będących bezpośrednimi przygotowaniami UMKS Kwidzyn do zaplanowanych na początek września Klubowych Mistrzostw Polski. Teraz wszyscy zawodnicy z kategorii do 14 lat wyruszyli na obóz szkoleniowy do Ostrowa koło Jastrzębiej Góry, a starsi w weekend wezmą udział w Łężycach koło Gdyni w corocznym Pucharze Bałtyku. W ostatni weekend sierpnia z kolei już wszyscy zawodnicy pojadą do Gdyni na 3-dniowe zawody Grand Prix Pomorza.

f t g m