Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Klubowe Mistrzostwa Polski 2020 - II runda rozgrywana przed pierwszą

5 medali, w tym 2 złote, wywalczyli zawodnicy UMKS Kwidzyn podczas rozegranych w dniach 4-6 września Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację w Warszawie i okolicach Garwolina na Mazowszu.

W tym roku, w wyniku zmian kalendarzowych wywołanych przez COVID-19, przewrotnie jako pierwsza rozegrana została zaplanowana na początek września II runda KMP, a dopiero w drugiej połowie września zawodnicy zmierzą się podczas przełożonej z maja I rundy Klubowych Mistrzostw Polski.

Rywalizacja rozpoczęła się od nocnego biegu sprinterskiego przeprowadzonego na Ursynowie. Z doskonałej strony zaprezentowali się tego dnia nasi weterani Zbigniew Mądrzyński w kategorii M60 i Edward Pokora w kategorii M75, którzy wywalczyli złote medale KMP. Bardzo dobrze pobiegł również w kategorii M16 Wiktor Müller (ZS nr 1), który wywalczył srebrny medal Mistrzostw, przegrywając złotol o 24 sekundy. Na tym dorobek medalowy kwidzyńskich zawodników tego dnia się zakończył, jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje jeszcze wynik 10-cio letniej Gabrieli Rombel, która rywalizując w kat. K12 zajęła doskonałe 4 miejsce. Wysokie miejsca w pierwszych szóstkach swoich kategorii zajęli jeszcze 5 na mecie Iga Müller (K16 – II LO) oraz na 6 miejscu Hanna Perfikowska (K16 – Społ. LO), Maja Roszak (K45) i Przemysław Jędras (M35).

Następnego dnia rywalizacja przeniosła się do lasu w miejscowości Czarnowiec koło Garwolina, gdzie zawodnicy biegali na średnim dystansie. I tym razem swoją dominację w kategorii M75 potwierdził nasz najbardziej doświadczony zawodnik Edward Pokora, który zdobył swój drugi złoty medal tego weekendu. Rewelacyjnie pobiegł również w kategorii M18 Rafał Gąsior (II LO), który wywalczył brązowy medal Mistrzostw. Tym razem w najlepszych szóstkach swoich kategorii znaleźli się jeszcze na 4 miejscu Maja Roszak (K45), Zbigniew Mądrzyński (M60), na 5 miejscu Wiktor Müller (M16), a na szóstych uczniowie SP4 Katarzyna Szafarewicz (K12) i Jakub Jędras (M12).

Ostatnim akcentem tej rundy Klubowych Mistrzostw Polski była tzw. sztafeta pokoleń. 7-osobowe sztafety klubowe składały się z zawodników na co dzień rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. 2 pierwsze zmiany, w sobotni wieczór biegały zawody nocne, a pozostałe pięć zmian w niedzielne przedpołudnie. O sporym pechu mogą mówić zawodnicy startujący w sztafecie UMKS 1, którzy przez błąd jednego z nich nie ukończyli rywalizacji. Ponad plan za to spisała się druga sztafeta UMKS, która niespodziewanie wśród 41 startujących sztafet zajęła punktowane 19 miejsce.

Łączie po tej rundzie KMP UMKS Kwidzyn zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw, ta przedstawia się nastepująco: