Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Iga Müllar Mistrzynią Polski w klasyku, Edward Pokora Mistrzem wśród weteranów

20200914 164325

Fantastycznie dla zawodników UMKS Kwidzyn rozpoczął się ten pierwszy w sezonie 2020 weekend rozgrywania indywidualnych Mistrzostw Polski w biegu na orientację.

Gospodarzem pierwszych tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski w biegu na orientację był Szczecin, gdzie 12 i 13 września  w Górach Bukowych odbyły się Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym bno.

Nasza najbardziej utytułowana   zawodniczka Iga Müller w najmłodszej kategorii kobiecej K16 wywalczyła pierwszy w 9-letniej historii klubu tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Jednak sukces naszych zawodników na tym się nie kończy, bowiem srebrną medalistką Mistrzostw w klasycznym biegu na orientację w tej samej kategorii została Hanna Perfikowska. Doskonale spisał się również Wiktor Müller, który ze Szczecina wraca z brązowym medalem w kategorii męskiej juniorów młodszych (M16). Oprócz naszych juniorów swoją dominację w Polsce potwierdził również nasz najbardziej doświadczony zawodnik Edward Pokora, który wywalczył złoty medal w kategorii M75 w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów.  Na duże wyróżnienie zasługują także wyniki trzech innych zawodników UMKS, którzy z różnych względów nie uczestniczyli w pełnym zakresie treningowym w okresie przygotowawczym, a mimo to pokazali się z bardzo dobrej strony. W kategorii M16 na 9 miejscu zawody ukończył Bartosz Chmielowski, 10 w M18 był Rafał Gąsior,  a 13 lokatę w K18 wywalczyła kolejna uczennica Natalia Pudlis.

Następnego dnia, w gęstszej ale mniej górzystej części Puszczy Bukowej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu sztafetowym.  Również tego dnia wszyscy nasi medaliści potwierdzili swoją bardzo wysoką formę. Startujące w kolejności Kinga Rygielska, Hanna Perfikowska  i Iga Müller wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych (K16). Świetnie spisali się również w kategorii juniorów (M18)  Rafał Gąsior i Wiktor Müller, którzy po 2 zmianach znajdowali się doskonałym 2 miejscu. Biegnąca w męskiej sztafecie na 3 zmianie Natalia Pudlis popełniła jednak błąd potwierdzając niewłaściwy punkt kontrolny i przez co nasza sztafeta była nieklasyfikowana.

Przed startem Mistrzostw liczyliśmy na co najmniej 5 medali i dokłądnie tyle udało się naszym zawodnikom wywalczyć. Najbardziej cieszy, że wszyscy nasi zawodnicy aspirujący do Reprezentacji Narodowej wracają z Mistrzostw Polski z medalami co znaczy, że wykonali bardzo ciężką ale skuteczną pracę i potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki w Polsce

20200913 145209

Serdecznie gratulujemy

f t g m