Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Ostatni akcent Mistrzowski sezonu 2020 - Hania i Wiktor Mistrzami Polski

20201025 124633

Tak jak wspaniale młodzi zawodnicy UMKS Kwidzyn rozpoczęli na początku września cyk zawodów rangi Indywidualnych Mistrzostw Polski, to równie fantastycznie go zakończyli. W ostatni ą niedzielę października w Podlesicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej rozegrane zostały ostatnie w tym roku Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu na orientację.

Kolejny już raz potwierdziło się, że w tym roku kategoria junior młodszy w Polsce jest zdecydowanie kwidzyńską kategorią.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Ultralongu zaplanowane były na koniec marca, jednak ze względów pandemicznych przesunięto je na sam koniec sezonu, co wymagało od zawodników dodatkowej mobilizacji na tym najdłuższym dystansie. Jakby tego było mało, trasy Mistrzostw wytyczone zostały w skalistym i górzystym terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej, a najkrótsze trasy juniorów młodszych (K16 i M16) miały ponad 400m przewyższeń. Dla zobrazowania skali podbiegów można powiedzieć, że to tak jakby na trasie 7,5 km (w K16) i 11,7 km (w M16) 13 razy wbiec po schodach na 11-piętrowy wieżowiec.

W tych niezwykle wyczerpujących  warunkach rewelacyjnie wręcz poradzili sobie nasi aspirujący do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy juniorzy młodsi Hanna Perfikowska (Społeczne LO) i Wiktor Müller (ZS nr 1), którzy z przewagami ponad 4 i 3 minut nad rywalami pewnie zdobyli tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski. Z dobrej strony zaprezentowała się również inna nasza juniorka młodsza Iga Müller (II LO), która ukończyła zawody na 6 miejscu ze stratą ponad 7 minut do Hani. Szkoda jednak, że Iga na jednym z prostszych punktów kontrolnych popełniła duży błąd na około 8 minut, bo na zakończenie sezonu nie dość, że cieszyli byśmy się z dubletu naszych zawodniczek to jeszcze prawdopodobnie mielibyśmy ogromne emocje na pasjonującym finiszu. Tak czy inaczej Hania i Wiktor potwierdzili tylko, że w 2020 roku najlepsi juniorzy młodsi w biegu na orientację w Polsce są z Kwidzyna.

W rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów trzeci już w tym roku tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył w kategorii M75 nasz najbardziej doświadczony zawodnik Edward Pokora.