Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Zimowe zgrupowanie szkoleniowe 2021 w Żelazku

Wydaje się, że przed chwilą biegający na orientację zawodnicy UMKS zakończyli sezon 2020, a już pełną parą ruszyły przygotowania do sezonu 2021.

Mogłoby się wydawać też, że ze względu na pandemię, sezon 2020 nie był tak intensywny jak zakładano ale było dokładnie odwrotnie, Zawodnicy zrealizowali cały plan sportowy z wyjątkiem wyjazdów zagranicznych oraz dotyczących Kadry Narodowej Juniorów i Mistrzostw Europy Juniorów (EYOC), tyle, że zamiast od marca do października musieli wszystko zrealizować  ekspresowo od połowy sierpnia do października.

Jednak w miesiąc po wyczerpującym sezonie 2020 cała młodzież UMKS Kwidzyn przystąpiła do przygotowań do sezonu 2021, który zapowiada się jeszcze intensywniejszym niż jego poprzednik. Pierwszy raz w krótkiej historii klubu aż troje zawodników i zawodniczek powołanych zostało do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych z ogromnymi szansami na powołanie do wąskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów. A jest o co walczyć bowiem w tym roku odbędą się one aż 2 razy. Najpierw na koniec kwietnia rozegrane zostaną, przeniesione z zeszłego roku, Mistrzostwa na Węgrzech, a pod koniec sierpnia na Litwie odbędą się już tegoroczne Mistrzostwa.. Będzie to więc prawdziwy maraton i trzeba będzie umiejętnie przygotować plany treningowe. Najmłodsi z kolei zawodnicy wraz z trenerami podjęli wyzwanie wywalczenia w tym roku pierwszego w historii drużynowego zwycięstwa w  Pucharze Najmłodszych 2021, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Polski dzieci do lat 14-stu, które w tym roku zaplanowano na początek czerwca w Drzonkowie i Sulechowie koło Zielonej Góry.

W zeszłym roku nasi juniorzy wywalczyli 14 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski,  w tym 5 tytułów Mistrzowskich, a w Pucharze Najmłodszych 8 medali, w tym 3 złote. Nie będzie więc łatwo to powtórzyć ale mimo to trenerzy i zawodnicy stawiają sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Przygotowania do sezonu UMKS rozpoczął już 12 grudnia jednak teraz szlifowanie formy zdecydowanie przyspieszyło, bowiem jako jeden z nielicznych klubów w okolicy zorganizował 7-dniowe zgrupowanie szkoleniowe w Żelazku na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Przepiękne Jurajskie krajobrazy ale przede wszystkim bardzo trudny technicznie teren naszpikowany skałami i kamienistymi zboczami, doskonale nadawał się do szkolenia orientacji, a kwidzyńskiej młodzieży zapewnił dużą porcję nowych doświadczeń oraz godzin treningowych.

W zgrupowaniu uczestniczyli wyłącznie licencjonowani zawodnicy i w całym ośrodku byli tylko nasi zawodnicy, którzy i tak regularnie spotykali się na treningach. To umożliwiło zachowanie reżimu sanitarnego. Młodzież miała zapewnione 2 treningi dziennie, wybiegali sporą ilość kilometrów z mapą w bardzo trudnym terenie, a na dodatek mieliśmy czas na szczegółowe analizy teoretyczne ponieważ rodzice wszystkich naszych zawodników zainwestowali w sprzęt dzieci w postaci zegarków z GPS i teraz po odbytym treningu czy zawodach możemy dokładnie z każdym zawodnikiem indywidualnie analizować, gdzie popełnił błędy, gdzie stracił czas na niepotrzebne chwile zawahania itp. To bardzo czasochłonne ale ogromnie ważne narzędzie dla trenerów, ale również niezwykle cenne narzędzie od strony szkoleniowej, bo po trasie moża rozmawiać z zawodnikami tak jakby trenerzy byli  z każdym z zawodników indywidualnie w lesie.

Dodatkowym atutem zgrupowanie w Żelazku była aura. Pierwsza jego część prowadzona była przy minimalnie dodatnich temperaturach i pełnym słońcu, a druga na niewielkim mrozie i w śniegu. Wpada mieć teraz tylko nadzieję, że całe doświadczenie zdobyte na zgrupowaniu już na wiosnę zaprocentuje pierwszymi sukcesami naszych zawodników.,Tutaj możemy zobaczyć materiał do przykładowej analizy technicznej jednego z treningów podczas zgrupowania w Żelazku.

 

f t g m