Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Ogólnopolskie zawody Bukowa Cup 2021 w Szczecinie

Nareszcie. Po trwającej od listopada przerwie w rozgrywaniu zawodów rankingowych w biegu na orientację wywołanej przez pandemię koronawirusa i związanymi z tym ograniczeniami, zawodnicy UMKS Kwidzyn w końcu oficjalnie rozpoczęli sezon startowy 2020.

Pierwotnie miało to nastąpić w połowie marca na zawodach w Grudziądzu i Szadowie – Młyn, jednak wszystkie ograniczenia spowodowały, że udało się to dopiero teraz. W długi majowy weekend rozegrane zostały bowiem ogólnopolskie zawody Bukowa Cup 2021 w Szczecinie, w których udział wzięło 18 reprezentantów Kwidzyna. Ten prawdziwy maraton biegowy składał się aż z 6 etapów:  biegu sprinterskiego, 2 etapów nocnych i 3 etapów średniodystansowych. Dodajmy jeszcze, że trasy wytyczone zostały po wysokich wzgórzach morenowych Gór Bukowych. Tym bardziej warto podkreślić, że w tych niezwykle wyczerpujących zawodach w wielu kategoriach wiekowych zawodnicy UMKS odgrywali pierwszoplanowe role.

Na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej po wszystkich 6 etapach, zwyciężając w swoich kategoriach stanęli: Katarzyna Szafarewicz (w kat. K12 – SP 4), Iga Müller (K16 – II LO), Jakub Jędras (M10 – SP 4), Paweł Pękal (M12 – SP6), Piotr From (M35) i Edward Pokora (M75). Na drugim miejscu zawody ukończyli: Hanna Perfikowska (K18 – Społeczne LO) i Maurycy Rubaj (M10 – SP2), a brązowe medale Bukowa Cup 2021 wywalczyli: Paweł Perfikowski (M14 – Społeczna SP) i Wiktor Müller (M18 – ZS nr 1). Na wyróżnienie zasługują jeszcze 5 miejsca wywalczone przez Gabrielę Rombel (K12), i Konrada Rubaja (M14 – SP 2) oraz 6 miejsce Klaudii Marciniak (K12 – SP4)

10 medali zawodów ogólnopolskich tuż przed Mistrzostwami Polski w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację  jakie odbędą się już w kolejny weekend oraz na 2 tygodnie przed I rundą Klubowych Mistrzostw Polski, to doskonały prognostyk. Dlatego bardzo cieszy, że wszyscy nasi kandydaci do medali Mistrzostw Polski, Pucharu Najmłodszych oraz kandydaci do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Szkolne Mistrzostwa Świata nie zawiedli i pobiegli na bardzo wysokim poziomie technicznym i kondycyjnym. Bukowa Cup zakończyła cały okres przygotowawczy UMKS i teraz wiemy, że zawodnicy dobrze przygotowani przystępują do najważniejszej części sezonu startowego.

f t g m