Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

JESTEŚMY NAJLEPSI POLSCE !!!

Mamy to. Najpiękniejszy z możliwych prezentów na 10-lecie klubu sprawili sobie zawodnicy, trenerzy i działacze Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. W rozegranym w pierwszy weekend czerwca w Drzonkowie i Sulechowie koło Zielonej Góry Pucharze Najmłodszych 2021, czyli Mistrzostwach Polski dzieci i młodzików (zawodnicy do 14-lat) w biegu na orientację nasza reprezentacja z dużą przewagą po raz pierwszy w historii wywalczyła klubowe mistrzostwo i zwyciężyła jednocześnie w klasyfikacji medalowej zawodów.

Przez 3 ostatnie lata UMKS Kwidzyn nie schodził z klubowego podium Pucharu Najmłodszych w bno zdobywając w latach 2018 i 2019 tytuł wicemistrzowski, a w pandemicznym roku 2020, w odległym Ulanowie na Podkarpaciu zajmując 3 miejsce. W każdej z tych edycji zwycięzcą okazywała się ekipa WKS Wawel Kraków i to właśnie zawodnicy z Krakowa oraz gospodarze z HKS Azymut Mochy upatrywani byli w tym roku do zwycięstwa w zawodach.

Młodzi zawodnicy UMKS rozpoczęli zmagania w tegorocznym Pucharze Najmłodszych z przytupem już od pierwszego, piątkowego  startu na dystansie sprinterskim na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie. Klasą dla siebie tego dnia byli Katarzyna Szafarewicz i Jakub Jędras (oboje uczniowie SP4), którzy zdobyli pierwsze złote medale tego wspaniałego dla UMKS weekendu,  startując w kategoriach K11 i M10. Z doskonałej strony zaprezentowali się również Paweł Pękal (M11) i Wiktor Rygielski (M14) –obaj SP6, którzy wywalczyli drugie miejsca w swoich kategoriach i srebrne medale. O ile kwidzynianie liczyli na medale całej tej czwórki czołowych zawodników w Polsce, to prawdziwym objawieniem tych zawodów został  Emil Maślanka (SP4 – M11), dla którego były to pierwsze w karierze zawody tej rangi i zakończone od razu wywalczeniem brązowego medalu Pucharu Najmłodszych.  Na duże słowa uznania zasługują jeszcze wyniki sióstr Klaudii i debiutującej Alicji Marciniak (obie SP4), startujących w kategoriach K11 i K10, które ukończyły sprint na 5 i 6 miejscu oraz 5 miejsce Konrada Rubaja  (SP2) startującego w kategorii M13 i ósmego na mecie Wojciecha Dronia (M11 – SP6).  5 medali w tym 2 tytuły mistrzowskie w połączeniu z kolejnymi miejscami naszych zawodników w pierwszych dwunastkach poszczególnych kategorii wiekowych punktujących do klasyfikacji klubowej, pozwoliły naszym młodym zawodnikom na zdecydowane prowadzenie po pierwszym dniu rywalizacji zarówno w klasyfikacji klubowej jaki i medalowej Pucharu Najmłodszych.

W sobotę rywalizacja przeniosła się na poligon 5 Pułku Artylerii w Sulechowie, gdzie rozegrano mistrzostwa na dystansie klasycznym. W tym miejscami pustynnym i naszpikowanym mnóstwem różnego rodzaju zagłębień, kopczyków, wałów i innych elementów krajobrazu wojskowego poligonu, ponownie nasi zawodnicy odgrywali pierwszoplanowe role zdobywając kolejne 5 medali indywidualnych.  Tym razem na najwyższym stopniu podium po raz dugi tego weekendu stanął Jakub Jędras (M10) i nasz srebrny medalista ze sprintu Paweł Pękal (M11). Srebrny medal tego dnia wywalczyła Katarzyna Szafarewicz (K11), a brązowe Wiktor Rygielski (M14) i po raz kolejny nasze objawienie zawodów Emil Maślanka (M11).  Na wysoko punktujących miejscach znaleźli się jeszcze na 6 miejscu Paweł Perfikowski (M14), na 7 miejscu Maurycy Rubaj (M10) - obaj Społ. SP) i na 8 miejscu Gabriela Rombel (K11 – chwilowo SP 96 Warszawa) . Dzięki tym wynikom po dwóch dniach rywalizacji UMKS umocnił się jeszcze na pozycji klubowego lidera zawodów.

Trasy niedzielnych biegów sztafetowych wróciły do Drzonkowa i wytyczone zostały w lasach wokół  Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Również tego dnia zawodnicy w biało – błękitnych strojach należeli do najbardziej wyróżniających się zdobywając kolejne 3 medale,  jednak ze względu na dużą ilość sztafet zgłoszonych  na ostatni dzień zawodów przez głównych rywali  kwidzyńskiej ekipy z Wawelu Kraków i Azymutu Mochy, w klasyfikacji drużynowej nic jeszcze nie było pewne do samego końca. Najwyżej sklasyfikowanymi kwidzyńskimi sztafetami były nasza złota ekipa z zeszłego roku, startujące w kat. K12 Klaudia Marciniak, Gabriela Rombel i Katarzyna Szafarewicz oraz w kategorii M12 nasi podwójni, tegoroczni indywidualni medaliści Jakub Jędras, Emil Maślanka i Paweł Pękal, którzy e srebrnymi medalami stanęli tym razem na 2 stopniu podium.  Świetnie spisała się również nasza debiutująca sztafeta najmłodszych zawodników w kategorii M10 Alicja Marciniak, Igor Maślanka (SP4) i Paula Wejtko (SP6), gdzie 2 nasze zawodniczki rywalizowały w kategorii męskiej a mimo to wywalczyli brązowe medale. Tuż za podium z kolei na 4 miejscu przybiegła nasza sztafeta w kategorii M14 Paweł Perfikowski, Wiktor Droń (SP6) i Wiktor Rygielski. Po tych wynikach pewnym już było, że UMKS Kwidzyn wygra klasyfikację medalową Pucharu Najmłodszych ale do końca musieliśmy czekać na wyniki naszych rywali na dalszych, punktujących miejscach. Na mecie okazało się, że kilka mniej doświadczonych sztafet z innych klubów nie poradziło sobie wystarczająco dobrze z trudami tego terenu i kwidzyniacy mogli już zacząć świętować największy klubowy sukces w 10-letniej historii orientacji sportowej w Kwidzynie – wywalczenie klubowego mistrzostwa  Pucharu Najmłodszych, czyli mistrzostw Polski dzieci i młodzików do 14-lat.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 33 klubów z całej Polski i wszyscy narzekali na problemy wywołane przez COVID. Jednak to UMKS  najlepiej poradził sobie z trudami tej sytuacji i mimo ogromnych problemów finansowych i dużo skromniejszej kadry trenerskiej jesteśmy najlepsi w Polsce. Spełniło się w ten sposób jedno z naszych największych sportowych marzeń. Dzięki dzieciaki, że wszyscy stanęliście na wysokości zadania.

Warto dodać, że taki sukces udało się osiągnąć mimo, że tuż przed Pucharem ze składu wypadł nam jeden z liderów zespołu Adam Zaremba (Społ. SP), który w czasie kiedy jego koledzy rywalizowali na trasach przechodził w klinice w Bydgoszczy dość poważny zabieg operacyjny.

Chcielibyśmy w tym miejscu szczególnie podziękować naszym największym i najbardziej sprawdzonym partnerom wspierającym UMKS od 10 lat, czyli od samego początku orientacji sportowej w Kwidzynie - Starostwu Powiatowemu w Kwidzynie, dzięki wsparciu którego mogliśmy wziąć udział w tym kosztownym wyjeździe w pełnej, klubowej obsadzie oraz Miastu Kwidzyn i International Paper Kwidzyn Sp. z o.o., bez których nie moglibyśmy zaplanować i zrealizować kosztownych i czasochłonnych przygotowań do tych najważniejszych dla nas zawodów w roku.  Musimy tu wspomnieć również o samorządach gminy Sadlinki, Ryjewo, Kwidzyn i Prabuty oraz Nadleśnictwu Kwidzyn, dzięki pomocy których przez te 10 lat powstało ponad 20 profesjonalnych map do biegu na orientację, dzięki czemu nasi zawodnicy mogą trenować i rozwijać swoje umiejętności. Bez nich wszystkich nie byłoby tego sukcesu. Bardzo dziękujemy.

Generalna klasyfikacja drużynowa Pucharu Najmłodszych 2021

  1. UMKS Kwidzyn 264,5 pkt., 2. HKS Azymut Mochy 234 pkt., 3. WKS Wawel Kraków 215 pkt., 4. MKS MOS Wrocław 169 pkt., 5. UKS Traper Złocieniec 169 pkt., 6. PKO Harpagan Gdańsk136 pkt.

Klasyfikacja medalowa Pucharu Najmłodszych 2021

  1. UMKS Kwidzyn 13 medali (4 złote, 4 srebrne, 5 brązowych), 2. MKS MOS Wrocław 8 medali (4,3,1), 3. WKS Wawel Kraków 10 medali (3,4,3)

 

f t g m