Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Iga Müller w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy

Startem w 3 międzynarodowych zawodach w Polsce i na Litwie zawodnicy UMKS Kwidzyn rozpoczęli przygotowania do najważniejszych imprez drugiej części sezonu 2021.

W weekend na przełomie lipca i sierpnia biegacze na orientację rozjechali się w dwóch przeciwległych kierunkach. Trójka naszych reprezentantów Polski pojechała na zawody Vilnius Cup na Litwie, które były ostatnią możliwością przetestowania terenu w jakim już 20-22 sierpnia rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorów Młodszych EYOC.

W tym samym czasie druga część zawodników wzięła udział w międzynarodowych zawodach Sudety Cup koło Szklarskiej Poręby. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tu nasi młodzicy Adam Zaremba, Paweł Perfikowski ( obaj Społeczna SP) i Wiktor Droń (SP6), którzy w klasyfikacji generalnej kategorii M14 tych 4 dniowych zawodów wywalczyli odpowiednio 3, 4 i 6 miejsce.

Tydzień później rywalizacja przeniosła się do podpoznańskiego Pszczewa, gdzie rozegrane zostały międzynarodowe zawody Grand Prix Polonia. Trzydniowe zawody składały się z 3 etapów leśnych rozgrywanych na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego oraz dodatkowego biegu sprinterskiego. W klasyfikacji generalnej kwidzynianie wywalczyli 3 miejsca na podium i wszystkie na jego drugim stopniu, bowiem na 2 miejscu zawody ukończyli: Hanna Perfikowska (Społeczne LO) w kategorii K18 (Społeczne LO), Paweł Perfikowski w M14 i Piotr From w M35.

Bieg leśny i sprinterski rozrywany podczas Grand Prix Polonia w sobotę były równocześnie ostatnim etapem eliminacji do wąskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów. To właśnie te 2 biegi były najważniejszym fragmentem dotychczasowych, wakacyjnych startów młodych zawodników UMKS Kwidzyn.

Z bardzo dobrej strony pokazała się w nich tym razem nasza aktualna jeszcze wicemistrzyni i brązowa medalistka Szkolnych Mistrzostw Świata z 2019 roku w Estonii, uczennica II LO –Iga Müller, która zajęła w swoich biegach odpowiednio 2 i 3 miejsce, co dało jej pewne powołanie do Reprezentacji Polski. Teraz wypada trzymać kciuki aby podopieczna trenerów Przemysława Jędrasa i Tomasza Müller przywiozła pierwszy w historii klubu medal z imprezy tej rangi.

f t g m