Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Edward Pokora sprinterskim Mistrzem Polski, Hania i Wiktor z brązem w sztafecie

W pierwszy weekend września Poznań i Mogilno gościły najszybszych zawodników biegu na orientację w Polsce. Z rozegranych tam Mistrzostw Polski w sprinterskim i sprinterskim – sztafetowym biegu na orientację zawodnicy UMKS Kwidzyn przywieźli 2 medale.

                                       240748270 273017647751220 7627385850525983178 n        20210905 151049

Najpierw w sobotę 4 września przeprowadzono rywalizację w biegu indywidualnym . Po raz kolejny w tym roku bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej M75 okazał się nasz weteran, multimedalista Edward Pokora.  Złoto naszego najbardziej doświadczonego zawodnika było jednak jedynym medalem tego dnia. Spośród młodszych zawodników UMKS najbliżej podium była w kategorii juniorek młodszych (K16) Iga Müller, która przybiegła na metę na 2 miejscu, jednak po odczytaniu chipa okazało się, że nasza zawodniczka podbiła nieprawidłowy przedostatni punkt kontrolny i została niesklasyfikowana.

W niedzielę z kolei na ulicach Mogilna rozegrano sztafety sprinterskie. 4-zmianowe sztafety sprinterskie składają się z zawodniczki i zawodnika biegających naprzemiennie po dwa razy 8-9 minutowe trasy.  Z doskonałej strony zaprezentowała się juniorska sztafeta UMKS Kwidzyn Hanna Perfikowska – Wiktor Müller, która wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski. Bardzo dobry bieg zaliczyła również nasza sztafeta juniorów młodszych Iga Müller – Wiktor Rygielski, którzy linię mety przekroczyli na piątym miejscu, jednak ponownie po odczytaniu chipów okazało się, że w ferworze walki Wiktor pominął na drugiej zmianie jeden z punktów kontrolnych i ponownie nasi zawodnicy zostali nieklasyfikowani. Tak więc był to słodko – gorzki weekend dla zawodników trenujących na co dzień pod okiem trenerów Przemysława Jędrasa i Tomasza Müller. Sprinterskie Mistrzostwa Polski były przedostatnimi zawodami rangi indywidualnych Mistrzostw Polski w tym roku. Do rozegrania zostały jednie październikowe Mistrzostwa na długim dystansie.

Teraz przed trójką naszych reprezentantów jednak jeszcze poważniejsze wyzwanie. Już w najbliższy weekend bowiem w stolicy Serbii - Belgradzie, troje kadrowiczów UMKS – Iga Müller (IILO), Hanna Perfikowska (Społeczne LO) – Wiktor Müller (ZS nr 1) rozpoczną zmagania w Szkolnych Mistrzostwach Świata (ISF World School Orienteering Championship). Cała trójka powołana została do reprezentacji polskich szkół i dzięki dużemu wsparciu Miasta Kwidzyna, Powiatu Kwidzyńskiego i International Paper Kwidzyn, bez których trudno byłoby sfinansować udział naszych zawodników w tych wyjątkowych zawodach, będzie miała okazję zaprezentowania się w biało-czerwonych barwach na Mistrzostwach Świata. Przypomnijmy, że Iga Müller będzie na nich broniła, wywalczonych w młodszej kategorii wiekowej U15,srebrnego i brązowego medalu, zdobytych podczas ostatnich Mistrzostw Świata 2019 roku w estońskim Otepää.

Całą rywalizację na Szkolnych Mistrzostwach Świata będzie można śledzić na https://www.isfsports.org/orienteering . W najbliższy poniedziałek 13 września rozegrany zostanie bieg na średnim dystansie, a w czwartek na dłuższym i bardziej górzystym dystansie klasycznym.

f t g m