Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Hania Perfikowska srebrną medalistką Szkolnych Mistrzostw Świata!!!

Mamy to!!! Hanna Perfikowska medalistką Szkolnych Mistrzostw Świata!!!

 20210914 111319

W poniedziałek 13 września rozegrana została pierwsza konkurencja tegorocznych Szkolnych Mistrzostw Świata w biegu na orientację. Mistrzostwa rozgrywane są co 2 lata w kategorii szkól podstawowych i ponadpodstawowych, tegoroczna edycja odbywa się w stolicy Serbii Belgradzie.

Od razu też napłynęła z Bałkanów fantastyczna wiadomość bowiem reprezentantka Polski, zawodniczka UMKS Kwidzyn Hanna Perfikowska  w niezwykle wymagającym i niespotykanym w Polsce terenie, a w dodatku w 30 stopniowym upale, wywalczyła wicemistrzostwo Świata i srebrny medal Mistrzostw. Sukces ten jest potwierdzeniem świetnych tegorocznych wyników Hani i najlepszą z możliwych nagród za wiele  lat wysiłku wkładanego na treningach. Hania przegrała jedynie z doskonale znającą podobne charakterystycznie tereny Słowenką i zdecydowanie wyprzedziła trzecią na mecie zawodniczkę ze Słowacji.

Hanna Perfikowska na co dzień jest uczennicą Liceum Społecznego w Kwidzynie i trenuje w UMKS Kwidzyn pod okiem trenerów Przemysława Jędrasa i Tomasza Müllera. Warto też dodać, że wyjazd na Szkolne Mistrzostwa Świata w Serbii w dużym stopniu był możliwy dzięki dużemu wsparciu i zaangażowaniu Miasta Kwidzyna, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie oraz ówczesnego International Peper Kwidzyn (dzisiejszego MMPolska).

W tegorocznych Szkolnych Mistrzostwach Świata w biegu na orientację startuje 3 zawodników UMKS Kwidzyn. Oprócz naszej wspaniałej medalistki Hanny Perfikowskiej w rywalizacji bierze jeszcze udział rodzeństwo Iga i Wiktor Müller reprezentujące odpowiednio II LO i ZS nr1 w Kwidzynie. Dziś przed zawodnikami popołudniowa sztafeta przyjaźni, w której biegać będzie po jednym zawodniku z różnych reprezentacji narodowych, a w środę będzie dzień na relaks i regenerację. W czwartek natomiast drugi i zarazem ostatni dzień rywalizacji indywidualnych w kategoriach szkół ponadpodstawowych U18 – bieg na dystansie klasycznym. Liczymy więc, że to nie konie koniec medali na tych Mistrzostwach Świata dla kwidzyńskich zawodników.

f t g m