Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

3 zawodników UMKS powołanych do Kadry Narodowej Juniorów

Przypomnijmy, że w sezonie 2021 zawodnicy UMKS Kwidzyn w Klubowych Mistrzostwach Polski zajęli bardzo dobre siódme miejsce, a zawodnicy najmłodszych kategorii – do 14 lat – w sposób rewelacyjny zdobyli klubowe mistrzostwo w  Pucharu Najmłodszych, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Polsie dzieci i młodzików.

Ten udany dla UMKS sezon zakończył się nominacjami kwidzyńskich zawodników do Kadry Narodowej Juniorów. Powołania Polskiego Związku Orientacji Sportowej otrzymali: Iga Muller, Hanna Perfikowska i Wiktor Muller. Warto tu przypomnieć, że Hanna Perfikowska we wrześniu tego roku wywalczyła tytuł indywidualnej, szkolnej wicemistrzyni Świata, a cała trójka naszych reprezentantów zdobyła z reprezentacją kraju srebrne medale  drużynowe Szkolnych Mistrzostw Świata w Serbii.

2019 ceyoc czech kadrowicze umks

Nominacje do KNJ otwierają dla wybranych zawodników nowe możliwości treningowe i startowe. W sezonie 2022 odbędą się bowiem cztery kilkudniowe zgrupowania krajowe oraz aż siedem zgrupowań zagranicznych – na Węgrzech, w Portugalii, Rumunii i Bułgarii. Zmagania międzynarodowe nasi zawodnicy rozpoczną w pierwszy weekend kwietnia od startu w Pucharze Europy Centralnej Juniorów w bno, który w tym roku rozegrany zostanie na krajowym podwórku – w Olkuszu i Żelazku koło Ogrodzieńca na Jurze Krakowsko – Częstochwskiej.

CEYOC będzie też drugim etapem eliminacji zawodników do reprezentacji Narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów (EYOC) zaplanowanych na pierwszy weekend lipca w Salogotarian na Węgrzech. W  przypadku uzyskania pozytywnych wyników podczas Pucharu Europy w Olkuszu i Żelazku, nasi kadrowicza wyjadą na 5-cio dniowe zgrupowanie na Węgrzech, gdzie podczas zawodów Nógrád Grand Prix odbędą się 2 ostatnie nbiegi eliminacyjne do kadry na Mistrzostwa Europy.

Ze względu na układ eliminacji oraz termin rozgrywania Mistrzostw Europy Juniorów (EYOC), nasi zawodnicy nie będą mogli powalczyć o udział w kolejnej imprezie mistrzowskiej -   Mistrzostwach Świata Młodzieżowców (JWOC), które odbędą się w dniach 10-16 lipca w Aguiar da Beira w Portugalii.

Przygotowania do niezwykle intensywnej jesiennej części sezony reprezentacyjnego rozpoczną się już w sierpniu zgrupowaniem w Czechach. We wrześniu zawodnicy wyjadą na zgrupowanie do Baia Mare w Rumunii, gdzie rozegrane będą Mistrzostwa Świata Młodzieżowców (JWOC) 2023, a w listopadzie z kolei zaplanowane jest zgrupowania Błagojewgr w Bułgarii, gdzie w 2023 roku odbędą się z kolei Mistrzostwa Europy Juniorów (EYOC). Jakby tego było mało Naszych zawodników czeka jeszcze listopadowy start w Baltic Junior Cup w Finlandii.

Tak więc trzymamy kciuki, aby nadchodzący sezon był dla naszych zawodników równie udany co bogaty w podróże.

Na zdjęciu cała trójka naszych kadrowiczów - zdjęcie archwalne z CEYOC 2019  w Czechach

f t g m