Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Dobry początek eliminacji zawodników UMKS

W pierwszy weekend marca rozegrany został pierwszy akcent tegorocznego sezonu w biegu na orientację . W lesie Łagiewnickim w Łodzi odbył się cross na dystansie 6,6 km będący pierwszym etapem eliminacji juniorów i juniorów młodszych do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, jakie w tym roku rozegrane zostaną w dniach 1-3 lipca w węgierskim  Salgótarjá

Doskonale w biegu spisała się cała nasza trójka powołana na ten rok do Kadry Narodowej. W biegu juniorek zwyciężyła nasza zeszłoroczna szkolna wicemistrzyni świata Hanna Perfikowska (Społeczne LO), a 3 na mecie zameldowała się Iga Müller (II LO). Świetnie pobiegł również Wiktor Müller, który w kategorii juniorów przybiegł na 2 miejscu z nieznaczną stratą do zwycięzcy. Warto dodać, że na dystansie 6,6 km zawodnicy mieli do pokonania dodatkowo 190 m przewyższenia, czyli obrazowo mówiąc, suma podbiegów miała wysokość 6-ciu 11-piętrowych wieżowców.

Do eliminacji dziewczyny zdobyły odpowiednio 100 i 86 a Wiktor 93 punkty eliminacyjne i są na najlepszej drodze do wyjazdu na Mistrzostwa Europy.

Co bardzo cieszy, z dobrej strony pokazali się również nasi juniorzy młodsi, aspirujący dopiero do Kadry Narodowej. W limicie czasu i z punktami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy bieg ukończyli Wiktor Rygielski (SP6) i Paweł Perfikowski (Społeczna SP). Wiktor zajął 8 miejsce i zdobył 46 punktów, a Paweł uplasował się na 15 miejscu zdobywając 2 punkty. Dzięki dobremu wynikowi Wiktor Rygielski po raz pierwszy został zauważony przez trenerów reprezentacyjnych i otrzymał możliwość dołączenia do naszej trójki kadrowiczów na obóz szkoleniowy Kadry Narodowej Juniorów w Żelazku na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w dniach 17-20 marca.

Dla wyjaśnienia dodajmy, że całe eliminacje do Mistrzostw Europy składać się będą z crossu i 4 biegów z mapą. Dwa z nich rozegrane zostaną już 1 i 2 kwietnia w Olkuszu i koło Ogrodzieńca podczas Pucharu Europy Środkowej Juniorów, a 6 najlepszych po tych etapach w każdej kategorii pod koniec kwietnia pojedzie jeszcze na obóz szkoleniowy i 2 biegi eliminacyjne do Salgótarján na Węgrzech. Wtedy ustalona będzie 4-osobowa reprezentacja Polski w każdej kategorii.

Cross w Łodzi był pierwszym i ostatnim akcentem typowo biegowym zawodników UMKS.  Teraz przed naszymi biegaczami z mapą już w ten weekend pierwsze ogólnopolskie zawody rankingowe - Wyspa O-Cup w Sobieszewie koło Gdańska. Liczymy, że potwierdzą one przynależność zawodników UMKS do ścisłej krajowej czołówki w biegu na orientację.