Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Puchar Europy Środkowej Juniorów CEYOC 2022

ceyoc 2022 logoSezon zawodów w biegu na orientację rozpoczął się już na dobre. Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Olkuszu i okolicach Ogrodzieńca w dniach 1-3.04.2022 r. odbyły się równolegle dwie imprezy sportowe – Puchar Europy Środkowej Juniorów (CEYOC), w którym brali udział zawodnicy w przedziale wiekowym 16-18 lat oraz w ramach Centralnego Terminarza Zawodów – Wawel Spring Cup (WSC), w którym brali udział zawodnicy pozostałych kategorii wiekowych.

W zawodach CEYOC wystartowało 279 zawodników z zespołów narodowych krajów Europy Środkowej (Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Słowenia i Niemcy) oraz najlepszych klubów bno z tych państw. W zmaganiach WSC wzięło udział 472 zawodników polskich i krajów Europy Środkowej. Na starcie stanęli też zawodnicy UMKS Kwidzyn – troje zawodników wystartowało w CEYOC z powołania do Kadry Narodowej Juniorów, a ośmioro w CEYOC jako reprezentacja klubowa UMKS Kwidzyn oraz trzynaścioro zawodników w WSC jako reprezentacja klubowa UMKS.

Wiosenne z nazwy zawody Wawel Spring Cup oraz równolegle zawody CEYOC rozpoczęły się nietypowo – od obfitych opadów śniegu, które wraz z zimowymi temperaturami utrzymały się przez cały okres rozgrywania biegów.

Zimowa aura wiosennych zawodów Wawel Spring Cup w połączeniu z bardzo trudnymi, dopasowanymi do międzynarodowej rangi zawodów trasami biegów spowodowała, że po trzech obowiązkowych biegach sklasyfikowanych zostało tylko 226 zawodników - mniej niż połowa startujących. W tych arcytrudnych warunkach, w których walka trwała do ostatnich metrów biegów, dwoje zawodników UMKS Kwidzyn osiągnęło miejsca na podium. Złoty medal wywalczyła Katarzyna Szafarewicz  w kat. K12 (SP4), a po srebro sięgnął Paweł Pękal w kat. M12 (SP6). Bardzo dobrze zaprezentowała się też Klaudia Marciniak w kat. K12 (SP4), która zajęła 5 miejsce. Dwóch kolejnych zawodników UMKS z bardzo dobrymi wynikami biegów – Jakub Jędras z SP4 i Wojciech Droń z SP6 (obaj M12) było blisko podium, ale jeden bieg spowodował, że nie zostali sklasyfikowani.

O ile zawody Wawel Spring Cup można określić jako arcytrudne, to zawody CEYOC można określić jako ekstremalnie trudne. Zawodnicy UMKS Kwidzyn oprócz pogody i trudnych tras mieli za rywali czołówkę zawodników z Europy Środkowej. W rozegranym  w pierwszym dniu zawodów w sprincie, dwoje zawodników UMKS, reprezentantów Kadry Narodowej Juniorów – Hanna Perfikowska (K18 – Społ. LO) oraz Wiktor Muller (M18 – ZS 1), zameldowało się w okolicach 20-tego miejsca. Niestety, na skutek kontuzji stawu skokowego Hanna Perfikowska musiała wycofać się z dalszej rywalizacji. W biegu leśnym rozgrywanym w drugim dniu zawodów bardzo dobrze zaprezentowała się Iga Muller w kat. K18 (II LO), która zajęła 10 miejsce, będąc jednocześnie najszybszą Polką tego biegu. Z dobrej strony pokazali się też juniorzy młodsi UMKS w kat. M16, którzy w składzie: Adam Zaremba, Wiktor Rygielski, Paweł Perfikowski, Wiktor Droń, Bartosz Chmielowski oraz Igor Pokorski w biegach indywidualnych (dwa pierwsze biegi) plasowali się przeważnie w połowie międzynarodowej stawki, będąc zawodnikami o rok młodszymi od rywali. W biegach sztafetowych rozgrywanych trzeciego dnia żeński zespół narodowy, w  składzie którego pobiegła Iga Muller (W18) zajęła ósme miejsce, co dało zarazem trzecie miejsce wśród zespołów narodowych. Polski zespół, w którym pobiegł Wiktor Muller (M18) zajął 7 miejsce i był to najlepszy zespół narodowy. Sztafeta juniorów młodszych w składzie Wiktor Droń, Adam Zaremba i Wiktor Rygielski zajęła 15 miejsce (około połowy startujących drużyn), pokonując narodowe zespoły Niemiec, Słowenii i jeden z narodowych zespołów polskich.

Drużynowo Puchar Europy Środkowej Juniorów wygrała reprezentacja Czech, która w tych zawodach była bezkonkurencyjna z dorobkiem 898 pkt. Drugie miejsce zajęli Węgrzy z dorobkiem 578 pkt, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Polski z dorobkiem 558 pkt., będąc na wyciągnięcie ręki od srebrnego medalu.

Emocje po zawodach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej powoli opadają, ale zawodnicy UMKS Kwidzyn z marszu przygotowują się do kolejnego wyzwania. W dniach 22-24.04.2022 r. w Złotoryi odbędzie się pierwsza z dwóch rund Klubowych Mistrzostw Polski (KMP I). Przypomnijmy, że wg punktacji wywalczonej przez zawodników w obydwu rundach klasyfikowane są polskie kluby bno. Miejsca od 1 do 8 to pierwsza liga, w której klub UMKS Kwidzyn znajduje się od 4 lat. Okres do KMP I to czas na regenerację sił. i doszlifowanie formy, oraz wyleczenie kontuzji po CEYOC i WSC, które niestety na tych arcytrudnych zawodach się zdarzyły.

O tym w jakich „wiosennych” warunkach przyszło walczyć naszym zawodnikom doskonale widać na zdjęciach z zawodów tutaj