Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Zawodnicy UMKS w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów 2022

eyoc 2022 logo   Doskonałe wiadomości dotarły do nas w ostatnich dniach z węgierskiego Salgótarján, gdzie odbywał się ostatni etap eliminacji Kadry Narodowej Juniorów na Mistrzostwa Europy Juniorów (European Youth Orienteering Championship – EYOC).

W dniach 20-27 kwietnia zorganizowane zostało zgrupowanie KNJ, którego głównym elementem były 2 ostatnie biegi eliminacyjne do wąskiej reprezentacji Polski rozgrywane w ramach zawodów międzynarodowych Nógrád Grand Prix 2022 w węgierskim Salgótarján. Miejsce rywalizacji zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ w okresie 1-4 lipca właśnie w Salgótarján rozegrane będą również tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów EYOC 2022. Z tego powodu w zawodach wzięły udział również reprezentacje narodowe juniorów z Litwy, Węgier, Bułgarii, Ukrainy, Rumunii, Serbii, Irlandii i Słowacji.

W zgrupowaniu i eliminacjach wzięło udział troje juniorów UMKS Kwidzyn – Hanna Perfikowska, Iga Müller i Wiktor Müller, którzy ze świetnej strony zaprezentowali się we wcześniejszej fazie eliminacji i co najważniejsze, na Węgrzech potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki młodych biegaczy na orientację w Polsce. Ostatecznie Iga Müller,  uczennica II LO  wygrała krajowe eliminacje przed swoja koleżanką klubową Hanną Perfikowską (Społeczne LO), a Wiktor Müller (ZS nr 1) zajął 3 miejsce, nieznacznie ustępując swoim dwóm kolegom z UNTS Warszawa. Jednak dzięki tym wynikom cała trójka wywalczyła sobie prawo startu w biało – czerwonych barwach podczas lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów na Węgrzech, gdzie startować będzie po 4 najlepszych zawodników damskiej i męskiej reprezentacji juniorów i juniorów młodszych.

Dla UMKS to fantastyczna wiadomość. Powołanie aż 3 naszych zawodników do wąskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów to spełnienie marzeń zarówno zawodników jak i trenerów. Nie mogli nam zrobić lepszego prezentu na 10-lecie szkolenia kwidzyńskiej młodzieży w zakresie Orienteeringu. Okazuje się również, że dziś w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy tylko Wawel Kraków ma więcej zawodników, a co równie ważne już teraz widzimy w klubie tych, którzy za chwilę będą mogli Igę, Hanię i Wiktora w tej Kadrze zastąpić.

Przypomnijmy, że trenerem całej trójki naszych reprezentantów Polski oraz innych juniorów i juniorów młodszych jest Przemysław Jędras, a szkoleniem młodszych zawodników – przyszłych następców naszych kadrowiczów zajmują się trenerzy Dorota Redzińska i Tomasz Müller

 

Nasi reprezentanci na świetnych zdjęciach naszej klubowej koleżanki Ewy Romanow - Pękal

 

p1010315

 

 

Hanna Perfikowska

 

    p1019701   p1019932   p1019968   

 

Iga Müller

 

    p1010303   p1010151   p1010115   

 

Wiktor Müller

 

      p1010047   p1010190   p1010085

 

      

f t g m