Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Złoto i srebro w Mistrzostwach Polski dla UMKS!!!

Połowa maja to tradycyjnie czas rozgrywania pierwszych Indywidualnych Mistrzostw Polski w biegu na orientację zaplanowanych na wiosenną część sezonu startowego.

Pod koniec maja w Gdyni rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym bno, w których przede wszystkim fantastycznie spisały się dwie nasze kadrowiczki. Mistrzynią Polski w biegu na dystansie klasycznym została  Hanna Perfikowska (Społeczne LO), która na mecie o 1minutę i 24 sekundy wyprzedziła drugą zawodniczkę UMKS Igę Müller (II LO), zostawiając jednocześnie za plecami swoje kolejne rywalki o ponad 3 minuty. Srebrny medal wywalczył również weteran kwidzyńskiej ekipy, startujący w kategorii M75 Edward Pokora. Tuż za podium na 4 pozycji Mistrzostwa ukończyła  Maja Roszak w kat. K45, a z bardzo dobrej strony zaprezentował się także nasz trzeci kadrowicz Wiktor Müller meldując się na mecie na 5 miejscu i startą 1 minuty i 14 sekund do medalu. Na 5 miejscu zawody ukończył również rywalizując w kat. M65 Zbigniew Mądrzyński. Przypomnijmy, że w biegu klasycznym trasy charakteryzują się mniejszą ilością punktów kontrolnych i dłuższymi odcinkami pomiędzy punktami, a przewidywany czas zwycięzcy w kategoriach juniorskich i weterański oscyluje w okolicach 50 minut.

Następnego dnia w tym samym miejscu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu sztafetowym. Tu nie zawiodła nas nasza sztafeta juniorek (K18) , która w składzie Hanna Perfikowska, Kinga Rygielska (I LO) i Iga Müller po zaciętej walce wywalczyła brązowy medal.

Dobrze zaprezentowała się także nasza najbardziej doświadczona sztafeta weteranów w kat M175 Grzegorz Droń, Edward Pokora i Zbigniew Mądrzyński, kończąc zawody na 5 miejscu. Na wysokim 5 miejscu na mecie zameldowały się również nasza sztafeta juniorów młodszych (M16) w składzie  Wiktor Droń (SP6), Adam Zaremba (Społeczna SP) i Wiktor Rygielski (SP6) oraz sztafeta weterańska w kat. M105 – Piotr From, Piotr Wdowczyk, Przemysław Jędras.