Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Młodzicy UMKS najlepsi w makroregionie północnym i 2 w Polsce

Przełom września i października to tradycyjnie okres rozgrywania w orientacji sportowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Polska podzielona jest na 4 makroregiony, a województwo pomorskie wraz z zachodniopomorskim, kujawsko – pomorskim i warmińsko – mazurskim stanowią północną strefę A.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, popularnie nazywanych w środowisku MMM, biorą  udział dziewczęta i chłopcy z kategorii wiekowych do 14 lat W zawodach mogą startować również młodsi zawodnicy jednak biegają na dużo trudniejszych trasach przeznaczonych dla swoich starszych kolegów i koleżanek. MMM-ki tradycyjnie składają się z biegu sprinterskiego, na dystansie klasycznym i sztafet 3-osobowych. Do klasyfikacji klubowej zwycięzca biegu zdobywa 3 punkty, zawodnicy z miejsc 2-7 zdobywają po 2 punkty, a z miejsc 8-25 po jednym punkcie.

W Mistrzostwach strefy A rozegranych w Toruniu w ostatni weekend września bardzo dobrze spisała się reprezentacji UMKS Kwidzyn. Kwidzyńska młodzież okazała się najlepsza w klasyfikacji drużynowej i z 34,67 pkt. zaliczanymi równocześnie do Współzawodnictwa  Dzieci i Młodzieży Instytutu Sportu  w Warszawie, wyprzedzając  UKS Traper Złocieniec (29,33 pkt.) i UKS Siódemka Rumia (28,66 pkt.)

Po podsumowaniu wyników z wszystkich makroregionów okazało się, że kwidzyńska młodzież ze swoją zdobyczą uplasowała się pod tym względem na 2 miejscu w Polsce, a wyprzedził ich tylko WKS Wawel Kraków (45,34), a tuż za UMKS Kwidzyn sklasyfikowany został UKS Orientuś Łódź z 34,77 pkt.

Warto zauważyć, że w ubiegłym roku z grona młodzików do wyższej kategorii odeszło kilku liczących się w makroregionie zawodników i w tegorocznych MMM-kach UMKS  wystawił do rywalizacji zawodników w zdecydowanej większości na co dzień biegających w kategoriach 12-latków. Mimo to Kwidzyn okazał się najlepszy na Pomorzu i 2 w Polsce.

Indywidualnie w biegu sprinterskim najlepiej w kwidzyńskiej ekipie spisali się Katarzyna Szafarewicz (SP4), która ukończyła zawody na 4 miejscu oraz Paweł Pękal (SP6) i Jakub Jędras (SP4), którzy zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsca. W biegu klasycznym  wśród kwidzynianek ponownie najlepsza była Katarzyna Szafarewicz na 5 miejscu, a wśród chłopców Konrad Rubaj (ZS nr 1) na 4 i Paweł Pękal na 6 miejscu. Jedyne medale indywidualne  zawodnicy UMKS wywalczyli w sztafetach, gdzie rywalizująca z chłopcami Iga Sandomierska (SP2) oraz Jakub Jędras i Paweł Pękal wywalczyli srebrne medale, ustępując jedynie łączonej z zawodników Gdańska i Gdyni sztafecie województwa pomorskiego.