Świetny sezon z Mistrzowskim zakończeniem zawodników UMKS

20221023 144502  W przed ostatnią niedzielę października (23.10) rozegrany został ostatni akcent na poziomie mistrzowskim, ogólnopolskim sezonu startowego 2022 w biegu na orientację. W Górach Bukowych koło Szczecina odbyły się bowiem Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Weteranów w długodystansowym bno

Tak jak przez cały ten sezon, z doskonałej strony w zawodach zaprezentowali się zawodnicy UMKS Kwidzyn. Kolejny już w tym sezonie złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski juniorek (kat. K18) wywalczyła nasza najbardziej utytułowana zawodniczka, uczennica II LO  Iga Müller, która po wspaniałej walce na większości trasy wyprzedziła na mecie swoją koleżankę klubową Hannę Perfikowską (Społeczne LO). Dziewczyny od samego początku razem ze znaczną przewagą przewodziły stawce  by w końcówce biegu, na rozbiciu tras ostatecznie rozstrzygnąć pomiędzy sobą wynik na mecie. Doskonale w Mistrzostwach spisał się również Wiktor Müller, uczeń ZS nr 1, który wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski na długim dystansie. Cała trójka naszych reprezentantów Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów potwierdziła tym samym, że należą do absolutnie ścisłej czołówki juniorów w Polsce i razem z trenerem Przemysławem Jędrasem wykonali świetną i skuteczną pracę szkoleniową .

Warto dodać, że w siedmiu startach Mistrzostw Polski na różnych dystansach (sprint, średni dystans, dystans klasyczny, długi dystans, bieg nocny, sztafety klasyczne 3-osobowe, sztafety sprinterskie 2-osoowe) Iga wywalczyła  w ty, roku  7 medali ,w tym 4 złote indywidualnie.  Hania i Wiktor z kolei po cztery medale, w tym po 1 złotym.

Zawodnicy UMKS byli niezwykle widoczni również w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Polski Weteranów. Doskonale na trasie K45 pobiegła Maja Roszak, która po równym i bardzo dobrym technicznie biegu wywalczyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski. Z kolei na trzecim miejscu i z brązowymi medalami Mistrzostwa ukończyli Ewa Romanow – Pękal w kategorii K50 i Piotr From w kategorii M35.

Wcześniejsze medale naszych zawodników i 6 medali Mistrzostw Polski na koniec sezonu w tak różnych kategoriach wiekowych w połączeniu wcześniejszymi sukcesami młodszych zawodników UMKS pokazuje, jak wielopokoleniowy jest bieg na orientację i jak skuteczną pracę wykonują zawodnicy i trenerzy UMKS Kwidzyn.

Wszyscy wiemy jak trudną organizacyjnie i finansowo mamy w tym roku sytuację w kraju. Mimo to sezon 2022 okazał się dla nas najlepszym w 11 letniej historii klubu. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie ogromne wsparcie Miasta Kwidzyna i Powiatu Kwidzyńskiego oraz naszych głównych partnerów biznesowych – MM Kwidzyn Sp. z o.o. i WZPOW Kwidzyn Sp. z o.o., bez których nie mielibyśmy żadnych szans na szkolenie i uczestnictwo w kosztownych wyjazdach na zawody w całej Polsce. Trzeba też dodać, że dzięki współpracy z i pomocy ze strony Nadleśnictwa Kwidzyn, Gminy Ryjewo, Gminy Sadlinki i Gminy Kwidzyn mamy narzędzia w postaci nowych map, dzięki którym możemy zająć się szkoleniem naszej młodzieży. Wszystkim im w każdym razie niezmiernie dziękujemy i liczymy na kontynuację w przyszłości.

20221023 144502

naturalny biznes, naturalny sport, naturalne połączenie 2