Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Świetny występ UMKS podczas I rundy Klubowych Mistrzostw Polski 2023

Od silnego akcentu w pierwszych zawodach rangi Mistrzostw Polski  rozpoczęli sezon 2023 zawodnicy UMKS Kwidzyn.

Po kilku startach w zawodach regionalnych przyszedł czas na pierwszy start na arenie ogólnopolskiej. Okazją do tego była I runda Klubowych Mistrzostw Polski, która tym razem rozegrana została w dniach 21-23 kwietnia 2023 r.  w Nysie i Głuchołazach. Pierwsza runda KMP tradycyjnie już składała się z trzech biegów - sprinterskiego, na dystansie klasycznym i sztafet 3-osobowych.

Pierwsza konkurencja – sprint, zorganizowany został w malowniczej scenerii Fortu Prusy w Nysie, fragmentu XIX-wiecznych fortyfikacji obronnych miasta. W tym wymagający i nietypowym dla sprintów terenie, wymagającym jednocześnie  dużej spostrzegawczości terenie najlepiej z kwidzyńskich zawodników poradzili sobie ci najbardziej doświadczeni. Złote medale w sprincie zdobyli Piotr From w kat. M40 i Zbigniew Mądrzyński w M65. Srebrne medale wywalczyli Mateusz Mokrosz w M14 i Edward Pokora w M75, a na najniższym stopniu podium stanęli Przemysław Wojarski w M10 i Tomasz Mokrosz w M12.

Następnego dnia, już w zupełnie innej scenerii Parku Zdrojowego i Rezerwatu Przyrody „Las Bukowy” w Głuchołazach, rywalizowano na znacznie dłuższych dystansach biegu klasycznego. Tu kwidzynianie zaprezentowali się jeszcze lepiej. Złote medale w swoich kategoriach wywalczyli Jakub Jędras w M12, Mateusz Mokrosz w M14 i Mateusz Dzioba w elicie męskiej M21. Srebro z kolei przypadło w udziale Idze Müller w K18, Mai Roszak w K45 i Piotrowi Fromowi w M40, a brązowy medal zdobył Tomasz Mokrosz.

Prawdziwą klasę zawodnicy UMKS Kwidzyn pokazali jednak ostatniego dnia I rundy KMP 2023 wygrywając aż 4 sztafety młodzieżowe w kategoriach M10, M12, M14 i M16. W dziesiątkach złote medale zdobyli Przemysław Wojarski, Artur Urbanowicz i Wojciech Cichewicz. W dwunastkach zwyciężyli Leon Żakowski, Jakub Jędras i Tomasz Mokrosz, w czternastakach Borys Pokorski, Paweł Pękal i Mateusz Mokrosz, a w szesnastkach Wiktor Rygielski, Wiktor Droń i Adam Zaremba. Niezwykle blisko historycznego złota była również nasza sztafeta elity męskiej M21 w składzie Wiktor Müller, Michał Klata i Mateusz Dzioba, którzy o niespełna minutę za zwycięzcami przybiegli na srebrnej pozycji. Brązowe medale zawisły też na szyjach Pauli Wejtko, Marii Gimińskiej i Amelii Kłos , które ukończyły sztafetę K12 na trzecim miejscu.

Po tak świetnym występie w Nysie i Głuchołazach UMKS Kwidzyn zakończył rywalizację w I rundzie KMP 2023 na niezwykle wysokim 5 miejscu, tracąc do strefy medalowej zaledwie 79,5 pkt.